preskoči na sadržaj

Osnovna škola Ivan Benković Dugo Selo

Login
Tražilica
Kutak školskog liječnika

Kontakti školskih timova

> Informacije o različitim uslugama

Sigurnost na internetu

 

Aktualnosti

Tableti 2019. i 2020.

Važno!

Ova web stranica koristi kolačiće (eng. cookies) radi pružanja boljeg korisničkog iskustva i funkcionalnosti. Više informacija o tome možete pronaći u 

Pravilniku o zaštiti podataka.

Office365

Besplatan Office365 za učenike i nastavnike osnovnih i srednjih škola

Korisni linkovi
Kada zvono zvoni

Korisni linkovi

Agencija za odgoj i obrazovanje

Brojač posjeta
Ispis statistike od 9. 7. 2010.

Ukupno: 982278
Ovaj mjesec: 6469
Danas: 267
Zanimljivosti iz knjižnice

Projekt Naša mala knjižnica  

Učiteljica Katarina Kralj i knjižničarka Gabriela Golubić provode projekt Naša mala knjižnica.U projektu sudjeluju učenici drugog razreda produženog boravka.   

Projekt Naša mala knjižnica usmjeren je na promicanje čitanja među djecom vrtićke i školske dobi. Knjige koje projekt donosi pomno su probrane i prilagođene uzrastu djece, a predložene aktivnosti poticaj su za kreativno izražavanje – verbalno, likovno i bilo koje drugo. Knjige koje se nude u projektu, potiču na čitanje uz promišljanje, stvaraju aktivne čitače koji razmišljaju, analiziraju i počinju drukčijim očima gledati svijet oko sebe.

Ove godine u projekt su uključeni autori i ilustratori iz čak osam zemalja: Finske, Estonije, Sjeverne Makedonije, Slovenije, Litve, Belgije, Južne Koreje i Hrvatske. 

Kako bi ispunio svrhu, projekt NMK nudi  moderne slikovnice priznatih autora i ilustratora. Uz šest slikovnica dolaze i tematske kreativne knjižice koje zanimljivim zadacima i likovnim izazovima  potiču djecu na stvaranje i izražavanje, razvoj svijesti o sebi i svojoj okolini, stvaranje vlastitog mišljenja.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Književni susret s Jelenom Pervan

U školskoj knjižnici OŠ „Ivan Benković“ u petak, 27. siječnja 2023. od 10h do 12h održan je književni susret s književnicom Jelenom Pervan. Jelena je našim učenicima prvih razreda predstavila svoje knjige, namijenjene predškolskoj djeci i djeci nižih razreda osnovne škole. Književnica je također održala kreativnu radionicu. Književni susret su organizirale knjižničarka Gabriela Golubić te učiteljice Marina Mikulić, Karolina Rigljan, Ljiljana Katić i Mirjana Pavlić.

Druženje s Tonkom i Sutrićima

Jelena je u Tonkinoj radionici pripovijedala svoju priču o djevojčici Tonki koja je sve odgađala za sutra pa su je napali sutrići. Nakon toga su učenici radili dva kreativna likovna zadatka.“Tonka je šašava djevojčica koja obožava puding od vanilije, životinje, crtiće, no više od svega voli stvari odgađati za sutra. I pisanje zadaća i pospremanje sobe i pripremu doručka. Ponekad se njezine obaveze toliko gomilaju da ih mora prebaciti i na prekosutra, a onda na prekoprekosutra,...Ipak, sve se promijenilo jednog popodneva kad su je, bez najave posjetili grozni i smrdljivi sutrići.“Što je Tonka tada napravila, je li ih se uspjela riješiti ili je to ipak ostavila za sutra, djeca su saznala na druženju s autoricom Jelenom Pervan koja im je ispričala priču o Tonki i sutrićima.

Jelena Pervan rođena je 1992. u Splitu. Diplomirala je novinarstvo na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu. Od rane mladosti objavljuje tekstove namijenjene djeci te prevodi slikovnice i knjige za djecu. Vrlo brzo su među djecom postali popularni njezini Mrljek i Prljek koji su glavni likovi slikovnica o zdravlju i higijeni (Mrljek i Prljek mućkaju bljakavi napitak, Mrljek i Prljek na smrdljivom putovanju i Mrljek i Prljek slave fujkasti rođendan). Ostale knjige za djecu iste autorice: Pjegava Iva, Brbljava Iva, Hrkalo, Hrkalo i Kamilica, Hrkalo i Drijemalo, Doktor Crveni Nos i Čarapica.

Književnica Jelena Pervan približava priče djeci s teškoćama u razvoju. Nagradu Ponos Hrvatske za svoj rad dobit će 4. veljače u HRT-ovu Studiju 10. Izravan prijenos možete pratiti na Drugom programu HRT-a u 20 sati.

Umjetna inteligencija u STEM edukaciji

 

 

09.01. 2023. u knjižnici OŠ "Ivan Benković" održana je edukacija za mentore Croatian Makers lige koji sudjeluju u projektu Umjetna inteligencija u STEM edukaciji. Svrha projekta je pružiti podršku i osnažiti učitelje osnovnih škola u RH u području robotike i umjetne inteligencije (UI) za edukaciju učenika u STEM području kako bi se povećala kvaliteta i relevantnost odgoja i obrazovanja te poboljšalo cjelokupno okruženje za učenje u osnovnim školama.

Projekt je financiran iz programa „Lokalni razvoj i smanjenje siromaštva“ kroz EGP financijski mehanizam, Norveški financijski mehanizam i hrvatski nacionalni doprinos.  Mentorica Gabriela Golubić sudjelovala je na edukaciji o  HuskyLens kameri. Dvije kamere su donirane robotičkoj skupini. Na edukaciji se učilo o o komponentama HuskyLens kamere, principima i načinima njezina rada.

Prolaskom kroz ovaj tečaj naučili smo izraditi primjere programa (u Mind+ grafičkom softveru za programiranje) za micro:Maqueen Plus robot uz korištenje HuskyLens kamere koji se odnose na prepoznavanje lica i oznaka (tagova).

 

Pjesmom i pričom po makedonskim gradovima

 U organizaciji Hrvatskog - makedonskog društva i Zagrebačke županije 20.12.2022.god u osnovnoj školi „Ivan Benković“ održana je tribina "Pjesmom i pričom po makedonskim gradovima".

O gradovima Ohrid i Bitola govorile su prof. Judita Ray Hudeček i Lena Đapić. Glazbeni program izvele su članice glazbenog zbora Ezerki i Salfaudin Alimoski. U programu su sudjelovali i učenici koji pohađaju nastavu makedonskog jezika po modelu C. Među nazočnima bili su : Maja Apostolova Balaburski, opunomoćena ministrica i zamjenica veleposlanika u Hrvatskoj, pročelnik gradske uprave Dugog Sela Boris Savić, ravnatelj škole Branko Goleš, učitelji, stručni suradnici, roditelji i učenici.

 

Knjigoljupci na Interliberu

Učenici koji pohađaju dodatnu nastavu iz Hrvatskog jezika i članovi glagoljaške skupine naše škole u pratnji voditeljica učiteljica Ivone Jeleč, Ivane Šavuk, Danijele Jalžabetić i knjižničarke Gabriele Golubić posjetili su 11. studenoga 2022. godine 44. međunarodni sajam knjiga i učila – Interliber.

Učenici su mogli po povoljnim cijenama pronaći lektirne naslove, slikovnice, stručnu literaturu i ostale zanimljive knjige. Interliber traje od 8. do 13. studenoga 2022. godine.

Projekt razmjene straničnika

Povodom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica (ISLM), Međunarodna udruga školskih knjižničara (IASL) organizira razmjenu straničnika između školskih knjižnica i njihovih korisnika. Cilj je razmjena straničnika između dviju škola. Svake se godine uparuju različite škole, kako bi svaka škola upoznala što više različitih kultura i običaja iz cijeloga svijeta. Ove godine je i naša škola sudjelovala u projektu. Sudjelovali su učenici 3.b razreda sa učiteljicom Sofijom Štefanac- Klobučar , učenici 3.d razreda s učiteljicom Sonjom Nekić, učenici 4.d razreda s učiteljicom Marijom Jug te knjižničarka Gabriela Golubić. Učenicima 3.b razreda dodijeljena je škola iz Mađarske (Debrecen), a učenici 3.d i 4.d razreda razmijenili su straničnike sa školama iz Portugala ( Lisboa i  Sao Bartolomeu de Messines).

 

Projekt razmjene straničnika jednostavan je i zabavan način dijeljenja uživanja u knjigama te stvaranje novih prijateljstava diljem cijelog svijeta. Ideja projekta je promoviranje svoje zemlje te upoznavanje s drugim kulturama i običajima putem straničnika koje u svojim školama izrađuju učenici i školski knjižničari te ih razmjenjuju s učenicima iz škole u nekoj stranoj zemlji koju im dodijeli koordinator projekta.

 

Nacionalni kviz za poticanje čitanja

 

Marija Lojna, učenica 7.d razreda i knjižničarka Gabriela Golubić pozvane su na završnu svečanost Nacionalnog kviza za poticanje čitanja, 15. 11. 2022. u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu gdje su se javno izvlačile nagrade uz prigodan kulturni program.

Nacionalni kviz za poticanje čitanja je natjecanje organizirano s ciljem da se dodatno potakne čitanje kod mladih čitatelja viših razreda osnovne škole. Kviz se realizira putem mreže narodnih i školskih knjižnica u Hrvatskoj i u suradnji s Gradskom knjižnicom Subotica.

Kviz se tradicionalno provodi u Mjesecu hrvatske knjige, a od 1998. godine organiziraju ga Knjižnice grada Zagreba – Hrvatski centar za dječju knjigu i Odjel za djecu i mladež s Mediotekom Gradske knjižnice. Od 2011. godine kviz se provodi online, a od 2019. godine prilagođen je i prikazu na pametnom telefonu.  

Ovogodišnja manifestacija Mjesec hrvatske knjige posvećena je mladima jer je 2022. godina proglašena Europskom godinom mladih. Tema glasi Generacija K, čime se aludira na postojeće podjele generacija, a stavlja naglasak na dva ključna pojma – knjigu i knjižnicu. Moto ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige je Misli na sebe – čitaj!

Nacionalni kviz za poticanje čitanja, kao jedan od središnjih programa manifestacije, nosi naziv Nije lako kad si mlad.

 

Svijet robota

U petak 4. studenoga 2022. Mali robotičari: Perun Dopuđa Novotni, Marija Lojna, Adela Salopek, Matija Škrtić, David Pakšec,Luka Gračak David Mihaljević, David Oršoš i Tristan Perović Kovačić su u pratnji učiteljica Gabriele Golubić i Ivane Tumpa posjetili izložbu World of Robots (Svijet robota) u Galeriji Klovićevi dvori u Zagrebu.

Na izložbi smo vidjeli najnoviji razvoj humanoidnih robota, skupocjene  probne robotske igračke, transformatore, nogometnu loptu na daljinski, robot za utovar, crtanje robotskih ruku, 3D printere, originalne filmske relikvije kao što su Iron Man, R2D2,  Terminator, C3PO i mnoge druge koncepte robota, životinje robote i izvanredne inovacije vezane uz digitalnu kulturu, pa čak i koncept robota koji hoda Marsom. Na vremenskom zidu pokazano je kako su roboti evoluirali.

Industrijska robotika predstavljena je FANUC-ovim robotskim rukama. A veliki miljenik djece bio je KOKO, robotski pas tvrtke UNITREE s impresivnim znanjem, sposoban za nevjerojatne vratolomije.

Nakon izložbe smo prošetali Gornjim gradom do kule Lotrščak i Strossmayerovog šetališta. 

 

Čitanje za svjetski mir i sklad

Listopad je Međunarodni mjesec školskih knjižnica (International School Library Month – ISLM), godišnja proslava školskih knjižnica diljem svijeta. To je vrijeme kada obilježavamo, sudjelujemo i zagovaramo važnost školskih knjižnica, knjižničarskih stručnjaka i učenika koji ih čine izvrsnima.

Tema za 2022. godinu je Čitanje za svjetski mir i sklad. Temelji se na temi IASL-ove konferencije 2022.: Školsko knjižničarstvo i razvoj globalnog informacijskog krajolika. Znamo da su trenutno mnoge zemlje suočene s teškim situacijama. Jedna stvar oko koje se svi možemo složiti jest potreba za mirom i skladom diljem svijeta. Čitanje nam može pomoći da razumijemo i podržimo jedni druge. Istinsko doživljavanje tuđeg putovanja kroz pripovijedanje vodi nas na vlastiti put prema većem razumijevanju i suosjećanju.

Učenici 3.b, njihova učiteljica Sofija Štefanac Klobučar i knjižničarka Gabriela Golubić pripremili su nam književnu točku u kojoj učenici govore stihove i plešu uz tekst Tina Kolumbića „ Veliki svijete, moli te dijete“.

 

Pogledajte poveznicu: https://youtu.be/NjVHCzs_m5w

 

Književno- lutkarski susret s Jadrankom Čunčić- Bandov 

Početkom mjeseca listopada našu školu je posjetila poznata književnica Jadranka Čunčić- Bandov koja je izvela lutkarski igrokaz Šale, trice, zvrndalice . Sve igrokaze je izvela s mnoštvom scenskih lutaka koje je sama izradila od različitih materijala i uporabnih predmeta što je imalo dodatan inspirativno- edukativan učinak na djecu. Predstava je interaktivna te su djeca rado sudjelovala glumom, pjevanjem i čitanjem igrokaza. Predstavi su prisustvovali učenici prvih, drugih i četvrtih razreda u pratnji učiteljica.

Jadranka Čunčić-Bandov dječja je književnica i lutkarica. Autorica je mnogih igrokaza koji su objavljeni u čitankama, priručnicima, zbornicima i časopisima za djecu. Zbirka "Igre sa zmajevima" uvrštena je u lektiru za četvrti razred osnovne škole.

Još od studentskih dana bila je aktivno angažirana u lutkarskom kazalištu Kvak kroz glumu, animaciju i pisanje lutkarskih igrokaza. Članica je Društva hrvatskih književnika i Hrvatske zajednice samostalnih umjetnika. Djeluje kao samostalna umjetnica te igrokaze iz svojih knjiga predstavlja djeci kroz lutkarske kolaž predstave.

 

 

Učenici produženog boravka posjetili su Gradsku knjižnicu u Dugom Selu

7.10.2022. učenici drugih razreda koji pohađaju produženi boravak su zajedno s učiteljicom Katarinom Kralj Kreković i knjižničarkom Gabrielom Golubić posjetili Gradsku knjižnicu u Dugom Selu. Tamo ih je dočekala ljubazna knjižničarka Dječjeg odjela Maja Vendl koja ih je provela knjižnicom i pokazala im zanimljive knjige.

   

Croatian Makers liga, natjecanje iz robotike i programiranja za djecu osnovnoškolske dobi, se u ovoj školskoj godini održalo u tri kola natjecanja. Tema natjecanja u ovoj školskoj godini bila je tvornica robota. U prošlom kolu Lige, robot je krenuo u proizvodnju novih robota prateći upute i koristeći alate koje je prikupio, a u ovom ih je trebao testirati kako bi ih provjerio da su spremni za nove avanture. Sva kola su bila ‘online’ u kojim su mentori natjecateljske vožnje snimali te ih slali na natjecanja. Prvo kolo robotičke Croatian Makers lige održavalo se od 02.02. do 02.03., drugo kolo od 21.03 do10.04., a završno treće kolo od 02.05. do 25.05. Učenici koji su sudjelovali u natjecanjima su: Perun Dopuđa Novotni (mlađa grupa) te Bartol Romić, David Oršoš, David Mihaljević, David Pakšec, Luka Gračak, Marija Lojna, Adela Salopek, Tristan Petrović Kovačić (starija grupa). Učenici su osvojili prvo mjesto ekipno u regiji Sisak.U natjecanjima su najbolje individualne rezultate imali Perun Dopuđa Novotni i Bartol Romić. Učenike je pripremala mentorica Gabriela Golubić.
 
 

 

 

 

Noć knjige 2022. -Sloboda za čitanje- čitanje za slobodu

https://read.bookcreator.com/BMA4NYPIMCNgC5n7sAv30SyKYVL2/PmcHrIziR0G3zHMKw6kiCQ 

Učenici 2.b razreda, učiteljica Sofija Štefanac Klobučar i knjižničarka Gabriela Golubić izradili su knjigu u Book Creatoru na temu slobode.

 

 

Promocija knjige Pustolovine Tili Enzili Damira Hoyke

Promocija knjige Pustolovine Tili Enzili: Eksperiment poznatog hrvatskog fotografa Damira Hoyke. Promocija se održala u holu Osnovne škole „Ivan Benković“ u Dugom Selu, u utorak, 1. ožujka, s početkom u 19:30h. U sklopu promocije ove knjige za mlade održao se i okrugli stol na temu različitih novih načina i mogućnosti poučavanja djece i mladih.

Od 28. veljače do 4. ožujka 2022. godine u našoj školi gostovali su učenici iz Osnovne škole bojnika Henryka Sucharskog iz mjesta Greboszow u Poljskoj. U naš dugoselski kraj stiglo je osam učenika u pratnji dviju učiteljica. Naša škola potrudila se organizirati im zanimljive sadržaje kako bi bolje upoznali naš kraj i izgradili most koji će povezivati dvije škole, ali i dvije zemlje. Naši gosti sudjelovali su na promociji knjige Eksperiment Damira Hoyke koja govori o obrazovanju pa su imali prilike prokomentirati obrazovni sustav u Poljskoj.

 

Pripreme za Prvo kolo Croatian Makers Lige

 

Pretkolo Croatian Makers Lige

Perun Dopuđa Novotni, učenik 2.b razreda natjecao se na pretkolu Croatian Makers Lige u mlađoj skupini te sa 400 bodova osvojio prvo mjesto u regiji. Pretkolo se održavalo od 23. studenog do 15. prosinca te je na natjecanju sudjelovalo preko 600 natjecatelja iz 123 ustanove u Hrvatskoj. 

Tema natjecanja u ovoj školskoj godini je tvornica robota. U pretkolu, robot je napravio obilazak tvornice robota te pozdravio svoje prijatelje. Za uspješno ispunjavanje ovog zadatka, natjecatelji su trebali programirati robot da samostalno prati liniju, koristi svjetleće diode, svira melodiju te se uspješno parkira na kraju vožnje.

Učenike je pripremala mentorica Gabriela Golubić.

 

 

   

 

Pripreme za pretkolo Croatian Makers Lige

    

 

Ususret Božiću - Božićna bajka u knjižnici

22.12.2021. učenici 2.d razreda čitali su Božićnu bajku Nade Iveljić. Božićna bajka ima poruku, a to je da bez obzira vjerovali u mistična bića ili ne, samo uz dobru volju, zajedništvo i razumijevanje sve se može postići i dobro može pobijediti.Nakon razgovora o knjizi i gledanja animiranog filma,učenici su lustrirali najljepše prizore u svoje bilježnice.           

 

           

 

Druženje uz knjigu

U knjižnici naše škole učenici šestih i osmih razreda predstavljali su svoju najdražu knjigu. Bila je to prilika da učenici sudjeluju u drugačijem satu lektire i približe svoje najdraže djelo svojim prijateljima iz razreda. Zbog epidemioloških uputa Druženje uz knjigu održavalo se od 13. prosinca do 17. prosinca. U organizaciji knjižničarke Gabriele Golubić i učiteljice Danijele Jalžabetić, učenici 8.c družili su se uz knjigu 13. prosinca, učenici 6.c i 6.d 16. prosinca, a učenici 8.d 17. prosinca. Ovo druženje imalo je za cilj poticanje čitanja. Kako bi druženje uz knjigu bilo zanimljivije, učenici koji su najbolje predstavili svoje najdraže djelo dobili su prigodne nagrade.  Nagrade su dobili učenici: Helena Bijelić (6.c), Marija Lojna (6.d), David Krenek (8.c), Sara Sačer (8.d).

  

Carnet-ovo natjecanje u izradi lektirnih videonajava: Kamera, ton, e-lektira!

U izradi videonajave za natjecanje surađivale su knjižničarka  i učiteljica Sofija Štefanac Klobučar.

U natjecanju je sudjelovao Perun Dopuđa Novotni, učenik 2.b. Odabran lektirni naslov je Miš Božidara Prosenjaka koji se nadovezao sa Svjetskim danom životinja (4.10.) te Mjesecom hrvatske knjige (15.10. - 15.11.).

 

https://youtu.be/QCj75ewjDRo

 
Robotičari
 
Grupa malih robotičara uspješno je završila tečaj rada s micro:bitom. Upoznali su njegove dijelove i karakteristike te izradili programe koji su ih uveli u svijet programiranja. Naučili su koristiti naredbe za prikaz sličica, brojeva, teksta, jednostavnih animacija na zaslonu micro:bita, kreirati i koristiti varijable te kako postaviti i provjeriti uvjete za izvršavanje dijela programskog koda.Učenici su također naučili pretvarati micro:bit u različite jednostavne uređaje poput kompasa, sata, štoperice i mjerača vremena te termometra koji upozorava kad je temperatura preniska ili previsoka. Naučili su i kako da programiraju dva micro:bita da međusobno komuniciraju. Od opreme su koristili: micro:bit, USB kabel, računalo i pristup Internetu. 
 
 
 
 
 
 
 

Međunarodni dan školskih knjižnica

Međunarodni dan školskih knjižnica (International School Library Day) obilježava se u svijetu od 1997.godine, a u Hrvatskoj od 2002. godine. Obilježava ga se u sklopu Mjeseca hrvatske knjige, zadnji ponedjeljak u listopadu, dakle svake godine drugog datuma.
Njegovu popularizaciju inicirao je Zavod za školstvo. Tom prigodom se organiziraju različiti obrazovni i kulturološki programi. Ove godine smo u našoj školskoj knjižnici organizirali druženje uz enciklopedije. Učenici 2.a razreda su učili pretraživati enciklopedije služeći se kazalom. Na kraju druženja su kratko izložili temu koja im se najviše svidjela u dječjoj enciklopediji.  

 

 

 

 Književno- lutkarski susret s Jadrankom Čunčić- Bandov 

Početkom mjeseca listopada našu školu je posjetila poznata književnica Jadranka Čunčić- Bandov koja je izvela lutkarski igrokaz Šale, trice, zvrndalice .

     

 

Noć knjige 2021.

U petak 23. travnja u povodu Svjetskog dana knjige i autorskih prava i Dana hrvatske knjige te u sklopu Godine čitanja održava se deseta Noć knjige, najmasovnije kulturno događanje u Hrvatskoj. 

Pokrenuta prije deset godina s ciljem poticanja kulture čitanja i poticanja razgovora o statusu knjige u suvremenom društvu, Noć knjige jedna je od najvećih i najpoznatijih domaćih manifestacija posvećenih knjizi s tisućama organizatora programa i stotinama tisuća sudionika diljem Hrvatske. 

Tema ovogodišnjeg jubilarnog izdanja je Ljekovita moć knjige, a zaštitno lice pripovjedačica ljekovitih priča babuška Knjiguška

U programu jubilarne Noći knjige s više od 1100 različitih događanja sudjeluju knjižare, antikvarijati, knjižnice, osnovne i srednje škole, vrtići, kazališta, kulturno-informativni centri, ilustratori, pisci, prevoditelji i drugi kreativci i ustanove „prijatelji knjige“ iz 223 grada i mjesta diljem Hrvatske. Ovogodišnjem nacionalnom slavlju knjige prigodnim programima pridružilo se čak više od 300 škola, vrtića i drugih ustanova iz kulture i znanosti, 130 knjižnica i 120 knjižara, a zanimljive programe imaju i bolnice, turistički vodiči, udruge, mjesni odbori, dječji domovi, domovi za starije i mnogi drugi. Programi će se odvijati online te uživo i to često u parkovima, uz rijeke, more, na platoima knjižnica, na trgovima i ulicama, čak i na brodovima i u vlakovima. 

OŠ " Ivan Benković" također sudjeluje svojim programom koji su osmislile učiteljica Sofija Štefanac Klobučar i knjižničarka Gabriela Golubić. Učenici 1.b razreda izradili su Eko slikovnicu u web alatu Book Creator. Slikovnicu možete pogledati na ovom linku:

https://read.bookcreator.com/BMA4NYPIMCNgC5n7sAv30SyKYVL2/hJ77M3DSQ6uCu8WN6mMAlQ

 

ČITAJMO NAGLAS!

Svake godine Svjetski dan čitanja naglas usmjerava pažnju čitavog svijeta na važnost čitanja naglas i razmjenu priča.

Organizacija LitWorld pokrenula je 2010.g. obilježavanje Svjetskog dana čitanja naglas kako bi na globalnoj razini zagovarala pravo na pismenost za sve ljude kao jedno od osnovnih ljudskih prava.

Djeca i odrasli širom svijeta, slaveći moć riječi, kreiraju društvo koje će omogućiti svakom djetetu pravo na obrazovanje te pristup knjigama i tehnologiji.

Čitanje naglas razvija vještinu slušanja, obogaćuje rječnik, razvija maštu i utječe na uspješan razvoj djeteta.

Metoda čitanja naglas ključna je za razvijanje čitateljskih navika od rane dobi i za kasniji uspjeh u školi te općenito uspjeh u stjecanju znanja i vještina.


Osim toga, čitanje naglas zbližava ljude različite dobi, različitih iskustava i znanja.

ČITAJMO  DJECI NAGLAS GDJE GOD I KAD GOD STIGNEMO, a time podržavamo i nacionalnu kampanju „Čitaj mi“!

 

 

Knjiga nije hrana, ali je poslastica.

Tin Ujević

 

3. veljače su učenici 1.b u suradnji sa školskom knjižničarkom obilježili

Svjetski dan čitanja naglas kao uvod u 2021.g. – Godinu čitanja, odlukom Vlade RH.

 

Na poveznici možete vidjeti i čuti obilježavanje Svjetskog dana čitanja naglas u 1.b

 

 

1.b za Svjetski dan čitanja naglas - YouTube

 

Projekt razmjene straničnika

Povodom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica (ISLM), Međunarodna udruga školskih knjižničara (IASL) organizira razmjenu straničnika između školskih knjižnica i njihovih korisnika. Cilj je razmjena straničnika između dviju škola. Svake se godine uparuju različite škole, kako bi svaka škola upoznala što više različitih kultura i običaja iz cijeloga svijeta. Ove godine je i naša škola sudjelovala u projektu. Sudjelovali su učenici 1.b razreda s učiteljicom Sofijom Štefanac- Klobučar , učenici 4.d razreda s učiteljicom Marijom Jug i knjižničarka Gabriela Golubić. Učenicima prvog razreda dodijeljena je škola iz Litve (grad Kaunas), a učenici četvrtog razreda razmijenili su straničnike sa školom iz Rumunjske( iz mjesta Diosig) koju pohađa mađarska nacionalna manjina.

 

Projekt razmjene straničnika jednostavan je i zabavan način dijeljenja uživanja u knjigama te stvaranje novih prijateljstava diljem cijelog svijeta. Ideja projekta je promoviranje svoje zemlje te upoznavanje s drugim kulturama i običajima putem straničnika koje u svojim školama izrađuju učenici i školski knjižničari te ih razmjenjuju s učenicima iz škole u nekoj stranoj zemlji koju im dodijeli koordinator projekta.

 

       

  

 

Noć knjige 2020.

23. travnja VIRTUALNO SLAVLJE KNJIGE!

Dragi učenici, pozivam vas da 23.travnja, kada tradicionalno organiziramo Noć knjige, pogledate projekt 4.b razreda i njihove učiteljice Sofije Štefanac Klobučar. Projekt koji smo prijavili uz virtualno slavlje knjige je lektirna interpretacija Družbe Pere Kvržice. Kliknite na linkove i pogledajte što su naši učenici pripremili.

 

Knjižničarka Gabriela Golubić

https://drive.google.com/file/d/1mFdjwwGhNbn7Ho1PWiuAT3sFXhwSbJwk/view

 

https://drive.google.com/file/d/1mFdjwwGhNbn7Ho1PWiuAT3sFXhwSbJwk/view

https://www.youtube.com/watch?v=zsSP4by0C64

 

Mjesec hrvatske knjige 2018. (od 15.listopada do 15.studenoga)

Povodom obilježavanja manifestacije Mjeseca hrvatske knjige 2018., knjižničarka je čitala učenicima 1.d razreda slikovnicu dugoselskog autora Igora Knižeka "Radosni Ferdo i čarobna škrinjica". Afirmirani i nagrađivani književnik za djecu Igor Knižek radnju ove slikovnice smjestio je u Dugo Selo i Zagreb. Autorica uspjelih ilustracija je Dragica Banić. Slikovnica promiče prave životne  vrijednosti, razvija empatiju i šalje pravilnu poruku o svijetu i životu.

                           

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lutkarski susret s Jadrankom Čunčić - Badrov

U utorak, 25. listopada našu školu posjetila je poznata književnica Jadranka Čunčić- Bandov koja je izvela lutkarski igrokaz Šale, trice, zvrndalice uz pomoć lutki koje sama izrađuje.

Lutke izrađene od različitih materijala poput čarapa, spužvi, kutija za jaja i sl. oživjele su u obliku sove, magarca, praščića, lava, jarca, bubamare i drugih životinja. Igrokazu su prisustvovali učenici drugih razreda koji su aktivno sudjelovali izvođenjem pjesama i recitacija.

 

Predstavljanje knjiga Neobična jutra jedne obične Flekice Jadranke Ivandić Zimić i Ide svašta! Jurja Lisenka i Darije Lisenko

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana školskih knjižnica u knjižnici naše škole 21. listopada 2016. godine predstavljene su knjige  Neobična jutra jedne obične Flekice autorice Jadranke Ivandić Zimić te Ide svašta! autora Jurja Lisenka i Darije Lisenko. Na predstavljanju knjiga bili su učenici četvrtih razreda sa svojim učiteljicama.

Prisutnim učenicima četvrtih razreda i njihovim učiteljicama obratili su se Jadranka Ivandić Zimić te Jurij Lisenko. Neki učenici su čitali ulomke iz knjige Neobična jutra jedne obične Flekice, a neki recitirali pjesme iz knjige Ide svašta! Zatim su autori odgovarali na mnoga pitanja znatiželjnih učenika te im se potpisali na knjige.

Neobična jutra jedne obične Flekice ilustrirana je kratka zbirka koja se sastoji od sedam priča za djecu i mlade, a toplim, jednostavnim jezikom progovara o ljubavnim problemima i razmišljanjima obične kućne mačke po imenu Flekica. Priče govore o poznatim ljubavnim situacijama i o njihovom sretnom ili nesretnom završetku kroz lik mačke u malom, zatvorenom susjedstvu te nizu drugih likova, gazdarica, pasa, ptica, i svega ostaloga što pripada u dvorišta prigradske zone. Autorica je bila inspirirana susjedinom mačkom koja joj je stalno dolazila na balkon, ali, čim bi vidjela autoricu, pobjegla bi. Također, svi likovi iz knjige su stvarni i žive u njezinu susjedstvu.

Ide svašta! zbirka je pjesama za djecu koju su na hrvatskom jeziku napisali savjetnik Veleposlanstva Ukrajine Jurij Lisenko i njegova kći Darija. Knjiga je dobila ime po jednoj od pjesama iz knjige koju je napisala Darija sa samo 10 godina. Iako je knjiga objavljena prije dvije godine, još nije završena, „I nikad neće biti.“ rekao je Jurij. Naime, dok god on i njegova kći pišu pjesme knjiga nije završena. Sve njihove pjesme pripadaju istoj knjizi, Ide svašta! Također, treba spomenuti da Jurij piše dvije knjige, jednu na ukrajinskom, a jednu na hrvatskom.

Međunarodni dan školskih knjižnica obilježava se posljednjeg ponedjeljka u mjesecu listopadu.

 

Održana Noć knjige

U knjižnici naše škole 22. travnja 2016. godine u poslijepodnevnim satima  održana je Noć knjige koju  su organizirale knjižničarka Gabriela Golubić i učiteljice hrvatskoga jezika Larisa Kramer, Dragana Radovan i Danijela Jalžabetić. Sudjelovali su učenici viših razreda koji su pripremili zanimljive uratke. 

Učenici su čitali najzanimljivije ulomke iz najdražih knjiga, osvrte na pročitana lektirna djela i najdraže likove koje su susreli u pročitanim lektirnim djelima. Učenici su čitali pjesme i ulomke, te stvaralački prepričavali tekstove koje su obrađivali na satu hrvatskoga jezika. Učenici su se okupili u velikom broju i lijepo se zabavili u ležernoj atmosferi u knjižnici te su izrazili  želju da se slično druženje ponovi što prije.

 

Susret s književnicom Ivanom Simić Bodrožić

U ponedjeljak, 16. studenoga 2015. godine, je u školskoj knjižnici naše škole održan književni susret za učenike četvrtih razreda s književnicom Ivanom Simić Bodrožić. U prepunoj knjižnici književnica je svojim životnim pričama oduševila sve prisutne. Radoznalim četvrtašima književnica je čitala ulomke iz svog romanaHotel Zagorje, odgovarala je na njihova pitanja i na zanimljiv način pokušala je potaknuti naše učenike na uživanje u čitanju književnih djela.

Ivana Simić Bodrožić rođena je 1982. godine u Vukovaru. Završila je studij filozofije i kroatistike na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Za zbirku poezije "Prvi korak u tamu" dobila je nagradu Goran za mlade pjesnike te nagradu Kvirin za najbolju pjesničku knjigu autora do 35 godina (obje 2005.). Za roman Hotel Zagorje (2010) dobila je nagradu “Kiklop” za najbolje prozno djelo, Povelju uspješnosti “Josip i Ivan Kozarac” i “Kočićevo pero”. Roman je preveden na nekoliko jezika. Pjesme su joj objavljivane u domaćim i inozemnim književnim časopisima, izborima i antologijama. Trenutno piše novi roman.

Roman Hotel Zagorje je priča o njezinu odrastanju tijekom sedam godina prognaništva. Govori o neprekidnoj borbi za nekoliko kvadrata u kojima će živjeti s majkom i bratom te o stalnom iščekivanju novih vijesti o ocu. Književnica prikazuje glavnu junakinju koja se mijenja i odrasta, kao i cijelo društvo oko nje. Premda je odrastanje bolno u njemu  ne nedostaje smijeha, zaigranosti i  ljubavi.

U ponedjeljak, 16. studenoga 2015. godine, je u školskoj knjižnici naše škole održan književni susret za učenike četvrtih razreda s književnicom Ivanom Simić Bodrožić. U prilogu se nalazi intervju koji je članica Novinarske skupine Nika Gavranović napravila s književnicom.

 

1.Pišete li za djecu ili za odrasle?

Uglavnom za odrasle, ali neke su knjige i romani prigodne i za mlade.

2. Ispunjava li vas Vaš posao? Zašto?

Da, jer mogu mnogo izmišljati, i nemam nekog šefa koji mi govori što da radim. Mogu mnogo čitati, u čemu uživam, a i nemam radno mjesto, već radim kod kuće.

3. Koliko dugo se bavite pisanjem?

Bavim se pisanjem otkad sam naučila pisati, ali zapravo sam samu sebe shvatila kao pisca kad sam imala 21 ili 22 godine kad sam osvojila nagradu „Goran“ za mlade pjesnike za svoju pjesmu „Prvi korak u tamu“.

4. Koje su vam najdraže književne vrste?

Nemam najdražu, sve ih volim.

5. Što vam je inspiracija za pisanje?

Sve. Svakodnevica. Život. Mislim da nema te stvari koja ne može biti inspiracija za pisanje. Sve što vidim, sve što mi se dogodi mi može biti inspiracija.

6. Pronalazite li uzor u nekom književniku ili u nekom književnom djelu?

Pronalazim uzor u svim piscima i ne mogu izdvojiti jednog posebno. U svim djelima koje sam pročitala pronalazim uzor, čak i u onima koja mi se nisu svidjela jer tada znam o čemu ću pisati, a o čemu neću.

7. Koliko ste knjiga dosad objavili i možete li izdvojiti najdražu?

Dosad sam objavila pet knjiga, što proze, što poezije, ali ne mogu izdvojiti najdražu jer sva mi inspiracija dolazi s istog mjesta i sve su mi jednako drage.

8. Koliko Vam je potrebno da napišete jednu knjigu?

Ovisi, jer osim pisanja, radim i neke druge poslove vezane uz knjige jer se, nažalost, u Hrvatskoj ne može živjeti samo od pisanja, ali rekla bih da mi za roman treba oko godina-dvije.

9. Dobitnica ste nekoliko nagrada. Koja od njih Vam je najdraža?

Rekla bih da je to Kiklop jer to nije samo nagrada koju dodjeljuje publika, već i kolege pisci, izdavači i urednici.

10. Jeste li slični svojim likovima?

Ponekad da jer mislim da u svakom liku ima i dio mene.

11. Imate li kakve planove u budućnosti?

Imam. Trenutno je to završiti roman koji sam sada započela i nadam se da će to biti negdje do kraja ove godine.

12. Koko provodite svoje slobodno vrijeme?

Jako volim slušati glazbu, ići na koncerte, u kazalište, družiti se s prijateljima.

13. Što Vam je važno u životu? Što je Vaš životni moto?

Evo, moj moto je ovakav: Teško je svoj život svesti u moto.

14. Što biste mladima preporučili vezano uz pisanje?

Da se „odlogiraju“ i sve će im doći, sva inspiracija vezana uz pisanje.

15. Koje biste pouke izvukli iz svojih djela?

Ne znam baš ima li u mojim djelima neke pouke, ali mojim likovima se uvijek događa sve najbolje kad su ono što jesu. Tako da mislim da je to to. Budi ono što jesi i dogodit će ti se najbolje stvari.

16. Kako se osjećate kad Vam netko spomene Vukovar i Domovinski rat?

Pa, zapravo, dobro jer rat je bio prije dosta vremena i mnoge stvari su zacijelile. Tako da ne mogu reći da se osjećam osobito loše.

 

Zahvaljujemo što ste nam dali dio Vašeg vremena i želimo Vam dugu i uspješnu karijeru. 

 

Intervju obradila:

Nika Gavranović, 6.d

 

Posjet Interliberu

Učenici koji pohađaju Novinarsku skupinu, Literarno-dramsku skupinu, Dodatnu nastavu iz hrvatskog i engleskog jezika te članovi skupine Lumena, u pratnji profesorica hrvatskog jezika Ivane Šavuk, Jasmine Sverić, Larise Kramer,Danijele Jalžabetić, vjeroučiteljice Karoline Hrastović i knjižničarke Gabriele Golubić, posjetili su 11. studenoga 2015. godine 38. međunarodni sajam knjiga i učila Interliber koji se održao na Zagrebačkom velesajmu. Ljubitelji knjiga mogli su uživati u kupovini knjiga po povoljnim cijenama, predstavljanju novih naslova, razgovorima s autorima uz potpisivanje knjiga, okruglim stolovima i radionicama.

38. međunarodni sajam knjiga i učila Interliber održava se od 10. studenoga do 15. studenoga 2015. godine i ulaz je besplatan.

 

Književna čajanka

U našoj školskoj knjižnici 5. studenog 2015. održana je književna čajanka povodom Međunarodnog dana školskih knjižnica koji se održava zadnjeg ponedjeljka u mjesecu listopadu. U svijetu se ova manifestacija obilježava od 1997. godine , a u Hrvatskoj od 2002. godine. Na književnoj čajanki učenici viših razreda recitirali su, pjevali i svirali pjesme poznatih hrvatskih književnika.

Ugodnu atmosferu, uz čaj i stihove poznatih hrvatskih  pjesnika,  pomogli su ostvariti učenici koji su sudjelovali u programu:Petar Radoš, Matej Kociper i Petar Bilić, Karlo Jaković i Mateo Ćorić, Suzana Vučinić, Dora Šarić, Magdalena Gradečki, Paula Vrdoljak i Marija Gašpar, te Sara Klarić.

Na književnu čajanku došao je i poseban gost Tomislav Zorić koji je otpjevao pjesme poznatih hrvatskih pjesnika Antuna Gustava Matoša i Ratka Zvrka. 

 

Međunarodni dan školskih knjižnica

Međunarodni dan školskih knjižnica (International School Library Day) obilježava se u svijetu od 1997.godine, a u Hrvatskoj od 2002. godine. Obilježava ga se u sklopu Mjeseca hrvatske knjige, zadnji ponedjeljak u listopadu, dakle svake godine drugog datuma.
Njegovu popularizaciju inicirao je Zavod za školstvo. Tom prigodom se organiziraju različiti obrazovni i kulturološki programi. 

Knjižničarka naše škole  Gabriela Golubić i prof. hrvatskog jezika Jasmina Sverić su tom prigodom organizirale kviz znanja u školskoj knjižnici. Kviz poznavanja hrvatskog jezika je održan 27.10.2014. godine , a u njemu su sudjelovali učenici 6. d razreda. Pitanja su bila povezana uz lektire, pravopis i slovnicu. Učenici su bili podijeljeni u pet skupina, a  skupine koje su osvojile prva tri mjesta nagrađene su   prigodnim darovima. Svi su učenici dobili sok i čokoladu kao znak pažnje.    

 

Projekt Promicanje čitanja u obitelji

Cilj projekta je poticanje čitanja među učenicima drugih razreda osnovnih škola. U projekt su uključeni i roditelji učenika. Projekt vode školski knjižničari u suradnji sa učiteljima razreda. Cilj projekta je ukazati na važnost svladavanja tehnike čitanja kod učenika koje su vrlo važne za njegovo daljnje cjeloživotno učenje, na važnost roditelja kao uzora u procesu učenja čitanja i na važnost školske knjižnice kao informacijskog središta škole koja promiče kulturu čitanja. Nastoji se razviti kod učenika čitateljske navike, ljubav prema čitanju kao kvalitetnom načinu provođenja slobodnog vremena i čitalačke sposobnosti učenika. Najvažniji cilj je čitanje u krugu obitelji!

Navedeni projekt je osmišljen po načelu "putovanja" knjižnične naprtnjače od jednog do drugog učenika 2. razreda. Svakog ponedjeljka se slučajnim odabirom ili prema rasporedu odabire jedan učenik koji nosi knjižničnu naprtnjaču doma. Naprtnjača gostuje u obitelji učenika sedam dana. U njoj se nalaze 4 zanimljive knjige iz različitih područja.

Roditelji i djeca svaki dan barem 15 minuta ili pola sata zajednički čitaju i/ili razgledavaju knjige. Zajedno ili svatko posebno čita knjige naglas ili u tišini u krugu obitelji! Važno je da svi članovi obitelji tih tjedan dana čitaju barem jedan ulomak, međusobno razgovaraju o pročitanom i da se druže u intimnoj aktivnosti zajedničkog čitanja i pri tome se što više zabave.

Svoje dojmove, zanimljivosti i lijepe doživljaje zajedničkog čitanja zapisuju u priloženu bilježnicu dojmova. Po osobnoj želji ukrašavaju svoje stranice dojmova, crtaju, pišu pjesmu ili sastavak, lijepe fotografiju sa zajedničkog čitanja i sl.
Sedmi dan dijete knjižničnu naprtnjaču donosi u školu i nekoliko minuta prezentira svom razredu, učitelju(ici) i knjižničaru(ki) svoje doživljaje i na taj način se uči usmenom izražavanju i potiče svoje razredne kolege na čitanje i izgradnju pozitivnog stava prema čitanju te izaziva njihovu radoznalost.


Voditelj projekta: Gabriela Golubić, prof. i dipl. knjižničar

 

Održana Noć knjige

U našoj školskoj knjižnici obilježili smo 24. travnja 2015. godine Noć knjige. Sudjelovali su učenici viših razreda koji su čitali svoja djela pred profesoricom hrvatskog jezika Danijelom Jalžabetić, profesoricom glazbene kulture Sandrom Frančišković te knjižničarkom Gabrielom Golubić. Učenici su ocjenjivali radove svojih vršnjaka, a najbolji su osvojili nagrade. Da bi noć u knjižnici postala zanimljivija,  svi prisutni uživali su u odličnom filmu Hugo koji se uklopio u nastavu materinjeg jezika jer prikazuje isječke iz prvih snimljenih filmova i same početke filmske umjetnosti.

 

Cilj obilježavanja Svjetskog dana knjige je potaknuti na čitanje mlade i stare te promicati izdavaštvo i zaštitu intelektualnog vlasništva putem zaštite autorskih prava. Ove godine knjižnice i knjižare diljem Hrvatske obilježavale su Noć knjige.

Svjetski dan knjige i autorskih prava obilježava se 23. travnja svake godine kao simboličan datum u svjetskoj književnosti jer su toga dana 1616. godine preminuli Miguel de Cervantes i William Shakespeare. 

 

https://www.skolskiportal.hr/sadrzaj/pljesak-molim/projekt-briljantin/ 

 

PLJESAK MOLIM
 
Projekt „Briljantin“
OBJAVLJENO: 28. SVIBNJA 2014.
 

Učiteljice Osnovne škole „Ivan Benković“ iz Dugog Sela su kroz dugogodišnji rad s učenicima uvidjele kako učenici pozitivno reagiraju na sadržaje u kojima mogu pokazati svoju kreativnost, kako u pjevanju, tako i u glumi i plesu.

Projekt „Briljantin“ nastao je međusobnom suradnjom učiteljica koje su krenule u realizaciju audicijom u listopadu 2013. na koju se prijavilo više od 120 učenika, a od kojih je odabrano njih 22. Ubrzo nakon toga organizirale su sastanak s roditeljima odabranih učenika koji su s oduševljenjem podržali projekt i priključili se realizaciji. Riječ je o školskom mjuziklu u kojem sudjeluju učenici od petog do osmog razreda, a svrha mu je potaknuti djecu na kreativnost i stvaralaštvo, udaljiti ih s ulice, od televizora i računala, i ukazati im na važnost živog vršnjačkog druženja. Ovim projektom djeca izgrađuju visok stupanj samodiscipline i predanosti poslu, spremnost da prihvaćaju izazove i preuzmu odgovornost za iste, razvijaju fleksibilnost mišljenja i ponašanja, samopouzdanje, shvaćaju pojam timskog rada koji za sobom povlači poštovanje različitosti i visok stupanj međusobnog uvažavanja. Osim toga,  djeca uče važnost iskazivanja vlastitih osjećaja riječima, pjesmom, pokretom i plesom te će se na taj način znati bolje nositi sa stresom i drugim problemima s kojima se susreću.

Nositeljice projekta su: Sandra Frančišković, prof. mentor, zadužena za glazbenu izvedbu, Željka Vlainić, prof., zadužena za dramsku izvedbu, Ines Kereš, dipl.uč., zadužena za plesnu izvedbu, Mirjana Pavlić, dipl.uč., zadužena za kostimografiju, Martina Gracin, prof, zadužena za scenografiju i Gabriela Golubić, prof., suradnica projekta.

Cilj im je bio sudjelovati na Svjetskom festivalu školske kreativnosti u Sanremu u svibnju 2014. godine., što su i ostvarili. Ovogodišnji Svjetski festival školske kreativnosti, šesnaesti po redu, bio je posvećen 20. godišnjici ukidanja apartheida u JAR-u s naglaskom na sjećanje na Nelsona Mandelu. Festival je jedini događaj koji uključuje više od 30 različitih inicijativa, koji omogućuje učenicima i njihovim mentorima iskazivanje kreativnosti. Zvjezdani putevi kao jedini hrvatski predstavnici na Festivalu, odmjerili su svoje znanje i kreativnost s kolegama iz 22 zemlje svijeta sa svih kontinenata. Od 7. do 11. svibnja natjecalo se u više kategorija iz polja glazbe, plesa, mode, a u kategoriji mjuzikla Zvjezdani putevi su u finalu bili bolji od turskih predstavnika. Djeca su osvojila komisiju, bili su odlični u svim segmentima – tehničkoj izvedbi, scenografiji, umjetničkom dojmu. Ono čime su sve osvojili, i žiri i publiku, je energija koju su prenijeli pri izvedbi mjuzikla.

Briljantinci su se sretno vratili iz Sanrema 12. svibnja u ranojutarnjim satima s pobjedničkim srebrnim dupinom. Pobjednici su dočekani od strane Branka Goleša, ravnatelja škole, brojnih roditelja i medija s velikim oduševljenjem te su na taj način dokazali da se kreativnim radom i upornošću mogu postići vrhunski rezultati te mogu biti uzor svojoj generaciji. Završna izvedba „Briljantina“ planirana je za kraj nastavne godine. Kvaliteta i uspjeh  mjuzikla „Briljantin“ prepoznata je od strane Grada Dugog Sela, Županije Zagrebačke, Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta,  a isto tako i od predsjednika RH Ive Josipovića koji je učenicima uputio pismo podrške prije odlaska u Sanremo.

Glazbeno-kreativna skupina “Zvjezdani putevi” iz Osnovne škole Ivana Benkovića 22. svibnja 2014. godine nazočila je svečanom prijemu kod gradonačelnika Dugog Sela Stipe Velića, njegovog zamjenika Vlade Kruhaka i pročelnika za društvene djelatnosti Veljka Bertaka. Gradonačelnik je predložio skoru izvedbu pobjedničkog mjuzikla koja bi imala humanitarni karakter.

Naime, sav prihod dobiven prodajom karata bit će doniran za potrebe stanovništva u poplavljenim područjima Hrvatske, što su Briljantinci rado prihvatili.

U ime skupine „Zvjezdani putevi“ Sandra Frančišković zahvalila se Gradu na financijskoj pomoć, kao i cjelokupnoj podršci prilikom priprema za put do Sanrema.

Autorice: Mirjana Pavlić, dipl. učiteljica, Gabriela Golubić, prof.

 

 

 

preskoči na navigaciju