26.10.2020. 10:44
CARNET-ov projekt DOTS predstavljen na Danima Erasmusa 2020
Predstavnici CARNET-ovog projekta DOTS sudjelovali su na Danima Erasmusa 2020, koji su se održali su od 15. do 17. listopada. Riječ je o međunarodnom događanju na kojemu dionici Eramsus+ programa ... The post CARNET-ov projekt DOTS predstavljen na Danima Erasmusa 2020 appeared first on CARNET .

Hrvatski jezik

Zašto nam se svidio mali lord?

Mali lord Fauntleroy postao je dio 6.b razreda. Ne, nije riječ o šali. Naime, kroz istoimeno lektirno djelo ovaj je sedmogodišnji dječak, iako samo književni lik,  ostavio na učenike snažan dojam. Nakon usmene i pismene analize na satu hrvatskoga jezika, učenici su nastavili proučavati ovo književno djelo u sklopu dodatne nastave. Rješavajući kvizove, iščitavajući pojedine dijelove romana te naposljetku i likovnom radionicom i filmskom projekcijom, dobro smo upoznali ovog simpatičnog mališana. Njegova djetinja iskrenost, prirodna ljubaznost, toplina, nesebičnost, hrabrost i pravednost podsjetili su nas na prave kvalitete kojima trebamo težiti.

A evo i nekoliko misli koje su nas se osobito dojmile čitajući ovaj roman.

Uvijek pamtite one koji su dobri prema vama.

Samo uvijek budi dobar, hrabar, ljubazan i iskren i nikada nećeš nikoga povrijediti dok god si živ. (majčin savjet upućen Cedricu, budućem malom lordu)

Ivana Šavuk, prof.

Više slika pogledajte u Foto-galeriji