Sportsko natjecanje "Benkovićeva olimpijada"
Autor: Unknown , 21. 9. 2010.

U našoj školi je održano natjecanje pod nazivom "Benkovićeva olimpijada" koje su osmislili učitelji tjelesne kulture i učiteljice razredne nastave.

Iako je prethodno zamišljeno kao događanje kojim bi se obilježio "Hrvatski olimpijski dan" (10. rujna), zbog lošeg vremena natjecanje je odgođeno te je održano u četvrtak 16. rujna na sportskom igralištu škole. Odaziv učenika bio je jako dobar, tako da su u raznim disciplinama prilagođenim pojedinoj dobi sudjelovali učenici od 1. do 8. razreda. Natjecanje je započelo podjelom startnih brojeva i oznaka pripadnosti za ekipna natjecanja, a prema utvrđenoj satnici natjecatelji su zauzeli svoja mjesta na poligonu. Uz glasno navijanje roditelja koji su u velikom broju došli podržati svoje male sportaše,održano je natjecanje u sljedećim disciplinama:

• skakanje u vrećama za 5. razrede
  • skok u dalj s mjesta za 6. razrede
  • povlačenje konopa za 7. razrede
  • bacanje kamena s ramena za 8. razrede
  • obaranje ruku za 8. razredede

Održano je i natjecanje spretnosti za vozače bicikla i rola u kojem su sudjelovali naši prvašići. Na promenom poligonu kojeg su osmislili pripadnici školske prometne jedinice (ŠPJ) mali vozači su morali svladavati vožnju slaloma između čunjeva, prelazak preko daske, vožnju u krug i prolaske kroz vrata. Pod budnim okom sudaca (pripadnika ŠPJ) natjecateljima je mjereno prolazno vrijeme, a za greške su dodjeljivani kzneni bodovi.

Velika borba najmanjih sudionika se također odvijala u disciplinama:

• trčanje na 30 metara i bacanje loptice u dalj za 1. razrede
  • skok u dalj za 3. i 4. razrede

Nakon dvosatnog programa prepunog napetih utrka, glasnog navijanja i odličnih sportskih uspjeha natjecanje je završeno proglašavanjem pobjednika u pojedinim disciplinama. Glazba šolskog razglasa koja umjesto zvona označava vrijeme za ulaz u školu pozvala je male sportaše na pripremu za nastavu, još jedno važno "natjecanje" toga dana.

Tekst napisali:

Pripadnici školske prometne jedinice