UNICEF-ov je projekt - Škole za Afriku
Autor: Krunoslav Sakač, 15. 10. 2012.

Dragi roditelji i učenici,
pomaganje drugima može oplemeniti naša iskustva za cijeli život. Cijeli mjesec listopad u našoj školi posvećen je upravo tome. Škole za Afriku UNICEF-ov je projekt koji se u Hrvatskoj provodi već četvrtu godinu s ciljem osiguravanja boljih uvjeta života i obrazovanja djece u Africi. Ovo je prilika da sa svojim djetetom budete dio ove plemenite inicijative i pomognete u stvaranju boljeg svijeta. Samo u dosadašnjim aktivnostima u našoj je zemlji prikupljeno više od 2,7 milijuna kuna koji su učinili bitnu razliku u životima milijuna djece.

U našoj školi ove godine prikupljat ćemo novac prodajom učeničkih uradaka. Svi učitelji su na satovima razrednika s učenicima izrađivali narukvice koje će se prodavati na ovogodišnjem Dugoselskom sajmu obrtništva i poduzetništva u Gradskoj sportskoj dvorani od 9. do 11. studenoga, a ostatak će se moći kupiti u našoj školi poslije Sajma. Ovim putem Vas pozivamo da sudjelujete u ovoj akciji te dođete i kupite svoju narukvicu.
Naravno, nećemo zaboraviti ni našu djecu koja su slabijeg imovinskog stanja te ćemo dio prikupljenog novca darovati upravo njima. Moramo napomenuti da naša škola, koja se već treću godinu bavi prikupljanjem sredstava za ovu akciju, ima i kumče u Africi koje također nećemo zaboraviti. Stoga Vas još jedno molimo da se odazovete ovoj akciji i učinite ovaj svijet boljim i ljepšim mjestom. Možete sudjelovati u akciji i tako da razgovarate sa svojom djecom o tome što oni podrazumijevaju u svom životu, a što neka djeca nemaju i o čemu mogu samo sanjati: pristup hrani i pitkoj vodi, prilika za školovanje i obrazovanje, dostupnost zdravstvene zaštite kada je to potrebno…
Radujemo se Vašem dolasku i srdačno Vas pozdravljamo.

Priloženi dokumenti:
Pismo_africkom_prijatelju.doc (368.50 KB)