Školska prometna jedinica
Autor: Borislav Jurić, 9. 7. 2012.

Svojim aktivnostima, vrijedni su pripadnici školske prometne jedinice i u protekloj školskoj godini dali svoj doprinos sigurnijem kretanju učenika na prometnicama u blizini škole.

Dežurstva na tri pješačka prijelaza u ulici Hrvatskog preporoda organizirana su uvijek kad su to vremenske prilike dopuštale. Zaustavljajući vozila, pripadnici ŠPJ-a pomagali su ostalim učenicima u prelasku kolnika, a osobito onima nižih razreda. Osim ovih redovitih aktivnosti naši pripadnici odradili su i niz pojedinačnih akcija od kojih možemo istaći: predavanja o sigurnom kretanju pješaka u prometu učenicima 2. i 4. razreda, dijeljenje edukativnih letaka vozačima, uređivanje školskog panoa, tehnički pregled bicikla za učenike.

U svibnju je tim od četiri pripadnika nastupio na godišnjem natjecanju koje organiziraju HAK i MUP u Zagrebu. Natjecanje se sastojalo od provjere poznavanja prometnih pravila te vožnji spretnosti na prometnom poligonu. Tim je zaslužio solidno 8. mjesto u konkurenciji 25 škola iz Zagreba i Zagrebačke županije. Po završetku ove školske godine napustili su nas osmaši iz prve generacije: Karlo Čulo, Mislav Ćuže i Franko Pandžić.  Oni su svojim radom i zalaganjem ostvarili zapažene rezultate osobito u škol. godini 2010./2011. Nadamo se da će i drugi pripadnici, a osobito oni novi slijediti njihov primjer i dati svoj doprinos u ovoj lijepoj i nadasve korisnoj aktivnosti naše škole.

više slika