Završna priredba 2011./2012.
Autor: Krunoslav Sakač, 14. 6. 2012.

Dana 12. lipnja 2012. održana je završna školska priredba za školsku godinu 2011./2012., s početkom u 18.30 sati u holu škole. Možemo reći da su i ovoga puta učenici naše škole oduševili sve prisutne svojim talentima. Mia i Alessandro bili su odlični u ulogama voditelja, a učenici, koji su nastupali, izvodili su pjesme i plesove, dramska je skupina izvela modernu verziju tragedije Romeo i Julija, a zbor i orkestar bili su šlag na kraju.

Program je otvorila mala, ali velika Dora Pavlić, učenica 4. razreda. Dora je od malih nogu zaljubljenica u ples te postiže vrhunske rezultate. Odnedavno je i nositeljica titule svjetske prvakinje u show-danceu. Otplesala je tango i pokazala samo djelić svog talenta. Sljedeći su nastupali dečki koji su osvojili prva tri mjesta na Benkovićevim talentima. Prvi je bio Tomislav Majdandžić, učenik 7. a razreda, koji nam je izveo skladbu čiji je autor. Učenik 7. c razreda Josip Đurković obožavatelj je Michaela Jacksona te je izveo njegov poznati Moonwalk. Anton Marić, učenik 8. b razreda sam je skladao pjesmu zašećerenog naziva „I got a heart“ te ju je izveo na veliku radost svojih obožavatelja. Zatim su nastupali učenici 1. d razreda koji su nam javno obećali da će biti dobri iz inata. Plesna skupina i 3. b razred zaplesao je uz zarazni ritam pjesme „Ai se eu te pego“. Nensi Tolić, učenica 6. a razreda, izvela je recitaciju „Plavim putovima mora“, a slijedila je recitacija na čakavštini „Šporki Roko“ Karle Grof, učenice 5. c razreda. Plesna skupina nam je zatim otplesala trbušni ples, a sve nas je oduševila izvedba moderne verzije tragedije Romeo i Julija naše dramske skupine. Nakon toga poslušali smo pjesmu „Boja je ljepota“ koju su izveli učenici 3. a razreda. Učenici 1. d razreda pokazali su svojim igrokazom „Slon i bubamara“ da mali može pobijediti velikoga snagom duha, volje. Slijedio je crkveni zbor s pjesmom „Dođi k njemu ti“, a zatim pjevačka skupina 2. razreda. Na kraju priredbe zbor i orkestar izveo je pjesmu „Viva la vida“ poznate britanske grupe Coldplay. Na kraju su nam voditelji poželjeli dugo i toplo ljeto do nove nam školske godine.