Učenici drugih razreda posjetili Hrvatsku poštu u Zagrebu
Autor: Krunoslav Sakač, 29. 5. 2012.

Mi drugašići posjetili smo tijekom dva proljetna prijepodneva ( 24. i 25. 05. 2012.) Muzej pošte i telekomunikacija te Hrvatsku poštu u Zagrebu.

U muzeju smo vidjeli stare poštanske sandučiće, prigodne žigove, poštanske trube i druge razne predmete. Između ostalog vidjeli smo stare telefonske centrale i telefone, a naučili smo i kako funkcioniraju. Zanimljive su nam bile stare razglednice, štapić za pisanje pisama, poštanske markice, poštanski rog. Čak smo i pisali Morseovom abecedom na računalo, da spoznamo na koji način je brod Titanic slao SOS signale kao poziv u pomoć.

U pošti smo naučili kako pravilno adresirati pismo, upoznali smo brojne simpatične djelatnike koji razvrstavaju pismene pošiljke. Oduševio nas je stroj koji velikom brzinom stavlja pisma na mjesto, a pogotovo onaj stroj koji prevozi i spušta vreće pune pisama. Odjenuli smo poštarska odijela i na rameljanna stavili teške poštarske torbe pa smo glumili male poštare. Napisali smo i  razglednice naslovljene na našu školu i ubacili ih u poštanski sandučić za slanje. Pri kraju našeg posjeta utiskivali smo žigove, što je bilo jako uzbudljivo. Dobili smo i darove (pakete puzzli, balone itd.).

Potom smo se uputili na ručak u McDonald's i osvježili se sladoledom.

Učiteljica Karolina Rigljan

SLIKE