Naša škola skupila je novac za dječaka Victa Nyakafumbe
Autor: Krunoslav Sakač, 28. 5. 2012.

Naša škola skupila je novac za dječaka Victa Nyakafumbe. Postali smo mu kumovi. Udruga Zdenac nam je poslala podatke i sliku dječaka. Victa ima 13 godina. Ide u VII razred u školu Nyeregete. Živi s majkom i bratom u vrlo siromašnom selu. Nemaju novaca za hranu i odjeću, a kamo li za školovanje dječaka. Victa radi na polju ili donosi vodu iz dalekih mjesta.

Škola je skupila novac kako bi mu pomogli i kako bi udruga mogla Victi omogućiti školovanje. Dobit će dvije uniforme i školski pribor,a bit će mu plaćen i objed u školi. Victa jedne  jedanput dnevno, ali ovako će jesti i u školi. Bit ćemo mu kumovi ovu godinu,a sljedeće godine nadamo se da ćemo pomoći još nekome.

Petra Falačec 6.b