Pozdrav proljeću
Autor: Borislav Jurić, 29. 3. 2012.

Proljeće je godišnje doba kada se uistinu sve budi od sunca koje svakim danom sve jače grije, preko biljaka, životinja, pa i do nas samih.

Mi učenici 1. C razreda odlučili smo  „pozdraviti proljeće“ i naučiti što više o njemu gdje drugdje nego na našem Martin bregu.

Tako smo se u petak 23.03. 2012. umjesto u našu učionicu uputili na Martin breg.

Razgledali smo voćnjake, vinograde i zorno naučili razlike između orezanih vinograda i voćnjaka i onih koji to nisu, pronašli mnoštvo proljetnica koje cvatu uz puteljke.

Već pomalo ožednjeli i ogladnjeli stigli smo do Kleti obitelji Bunčić gdje smo se najprije odmorili i okrijepili uz sendvič, sokove i naravno nezaobilazan sladoled.

Nakon toga rasporedili smo se po klupicama i siti i veseli rješavali listiće na kojima smo prikazali sve što smo putem vidjeli. Da nam baš petak ne bi bio „jako naporan,“ nakon toga okupirali smo sve raspoložive sprave na dječjem igralištu i zaigrali nogomet.

Pred školu smo se vratili veseli i zadovoljni, ali toliko umorni da smo uistinu mogli reći da nas je svladao pravi, pravcati proljetni umor.

Ipak, zaključili smo da naš mali izlet želimo što prije ponoviti jer učeći u prirodi i na svježem zraku čini nam se mnogo lakše i zabavnije.

Učiteljica: Željka Šoštarčić Lauš

VIŠE SLIKA