Benkovićevi talenti 2012.
Autor: Krunoslav Sakač, 17. 3. 2012.

U petak, 16. ožujka, od 12.15 sati održano je natjecanje „Benkovićevi talenti“, po drugi put u našoj školi. U finalu su ostali samo najbolji i borili su se za titulu najtalentiranijeg Benkovića. Konkurencija je zaista bila jaka, no pobjedu je odnio učenik 8. b razreda Anton Marić koji je svirajući na gitari izveo pjesmu „I got a heart“, napisavši sam glazbu i stihove! Drugo mjesto osvojio je Josip Đurković, učenik 7. c razreda, koji je imitirajući Michaela Jacksona digao publiku na noge, a treće mjesto zasluženo je osvojio Tomislav Majdandžić, učenik 7. a razreda, virtuoz na klaviru koji je sam napisao čak osam skladbi.

Natjecanje je započelo pozdravljanjem komisije koju su činili nastavnica glazbene kulture Sandra Frančišković, koja je zaslužna za organizaciju svih kulturnih događanja u našoj školi,  učiteljica Marija Jug, nastavnik Branimir Rajšel, nastavnica Verica Mijatović, nastavnica Željka Matošević kao i učenice Ema i Klara te pedagog škole Ante Tutavac.

Prva je nastupala Doroteja Šarić, učenica 4. d razreda, koja je otpjevala pjesmu „Jar of hearts“. Slijedio je Matej Kociper, učenik 3. c razreda, koji nam je pokazao kako se svira violina, a dolazi iz obitelji glazbenika. Anton Marić, učenik 8. b razreda sve je osvojio kada je odsvirao na gitari i otpjevao pjesmu za koju je sam spojio glazbu i stihove „ I got a heart“. Četvrti je nastupao Eugen Frljak, učenik 7. c razreda, svirajući klavir. Tomislav Lakić- Grgec, učenik 7. b razreda, također je svirao, ali ne na nekom instrumentu već u svoje prste! Odzviždao nam je cijelu pjesmu!  Nikolina Golub, učenica 8. b razreda, prekrasno je otpjevala pjesmu „Rolling in the deep“ slavne pjevačice Adele. Josip Đurković, učenik 7. c razreda, oduševio je svojom imitacijom Michaela Jacksona sve prisutne.

Mislav Meštrić, učenik 6. d razreda, svirao nam je na gitari, dok nam je Viktor Štemberger, učenik 8. d razreda, otpjevao pjesmu Leonarda Cohena „Halleluia“. Luka Ivezić, učenik 3. a razreda oduševio je svirajući tamburu, a Adrian Čehov imitirajući Ćiru Blaževića, Smeagola, Enisa, Miki i Arnolda Schwarzeneggera. Zatim smo imali priliku poslušati još jednog virtuoza na klaviru Tomislava Majdandžića, učenika 7. a razreda. Nika Gavranović, učenica 2. d razreda, je sve oduševila svojom recitacijom, a za kraj nas je Matej Bičanić, učenik 8. a razreda, sve zabavio izvedbom pjesme „Kad si sretan“

Nakon vijećanja komisije proglašeni su pobjednici koji su dobili i zaslužene darove uz gromoglasan pljesak. Također, natjecateljima je ravnatelj škole Branko Goleš uručio diplome i zahvalnice.