Terenska nastava trećih razreda
Autor: Marija Jug, 29. 2. 2012.

U utorak, 28. veljače 2012.g., učenici trećih razreda posjetili su Zračnu luku Zagreb, Glavni kolodvor i Autobusni kolodvor u Zagrebu.

Osim što smo uživali u sunčanom danu, naučili smo mnogo o prometu, djelatnostima i ulogama željezničkih i autobusnih kolodvora te, nama najzanimljivije, zračne luke.

Uživo smo vidjeli kontrolni toranj, predsjednički zrakoplov te zrakoplove naše najveće aviokompanije Croatie Airlines. Naučili smo što putnici trebaju obaviti u zračnoj luci prije ulaska u zrakoplov, kako se i iz kojih razloga provjeravaju putnici i njihove stvari te kako naša prtljaga dolazi u zrakoplov i kasnije ponovo stiže u naše ruke. Ništa manje zanimljivo nije bilo ni na Glavnom kolodvoru gdje smo upoznali pojmove perona i kolosijeka, ali i vidjeli lokomotivu iz prošlosti. Saznavši da joj je za pokretanje trebalo mnogo ugljena, vode i ljudskog napora, mnogo više cijenimo sve što imamo danas.

Na kraju samo možemo zaključiti kako bi bilo lijepo imati ovakvu nastavu svakog dana, no zasad smo zadovoljni viđenim.

I naravno, ukoliko bismo ocjenjivali ovakvu nastavu, zaslužila bi čistu peticu!