Šahisti OŠ »Ivan Benković« treći u Zagrebačkoj županiji
Autor: Krunoslav Sakač, 27. 1. 2012.

U utorak, 24. siječnja 2012. godine u  Vukovini kraj Velike Gorice održano je Ekipno prvenstvo Zagrebačke županije u šahu za osnovne škole. Na natjecanje je nastupilo sedam ekipa: OŠ »Vrbovec« - Vrbovec, OŠ »Sveta Nedjelja« - Sveta Nedjelja, OŠ »Ivan Benković« - Dugo Selo, OŠ »Eugen Kumičić« - Velika Gorica, OŠ »Ljudevit Gaj« - Zaprešić, OŠ »Vukovina« - Vukovina i OŠ »Klinča Sela« - Klinča Sela.

Dugoselci su nastupili u sastavu: Vedran Benčić, Dinko Maduna, Hrvoje Benčić i Matej Bićanić, a voditelj ekipe je prof. Niko Šokčević. Poslije odigranih šest kola, poredak je: prvo mjesto Vrbovec – 12 bodova, drugo mjesto Sveta Nedjelja – 9 bodova i treće mjesto Dugo Selo sa osvojenih 8 bodova. Od naših igrača posebno zapažen nastup imao je Dinko Maduna, nastavivši dosadašnji niz uspješnih igara. U zadnjih godinu dana ostvario je veliki napredak i od apsolutnog početnika izrastao u respektabilnog igrača među kadetima.

Matija Benčić