Današnje radionice zdravlja i ekologije odlično posjećene i uspješno realizirane
Autor: Sofija Štefanac Klobučar, 9. 6. 2023.

Današnjem danu radionica zdravlja, ekologije, sporta i plesno-scenskog nastupa odazvali su se mnogi učenici naše škole.

Pedesetak učenika od prvog do petog razreda današnje prijepodne je provelo u školi na radionicama zdravlja i ekologije.

Prvašići su sa svojim učiteljicama Karolinom Rigljan i Mirjanom Pavlić započeli aktivnosti odlaskom u šetnju do obližnjeg parka.

Šetajući šumom do parka pokraj Srednje škole Dugo Selo su razgovarali o važnosti udisanja svježeg zraka te boravka na njemu, o važnosti čuvanja drveća te ako ga ljudi baš moraju posjeći zbog svojih potreba, tada je obavezno zasaditi novo stablo. U parku su se učenici poigrali na raznim spravama. Na povratku u školu su na tlu pronašli bateriju te usput prokomentirali kako nije propisno odvojena u spremnik (neki ljudi nisu ekološki osviješteni).

Nakon povratka u učionici su pogledali edukativni ekološki film Ozzy Ozone kojeg su detaljno proanalizirali nakon gledanja i zaključili kako je važno čuvati ozon i ozonski omotač jer inače treba 50 godina kako bi se obnovio. Zaključili su i kako je potrebno propisno odvajati otpad i smeće. Istaknuli su i kako se ne smije prekomjerno izlagati suncu (između 10 i 16 sati nikako) te važnost zaštite od UV zraka (sunčane naočale, kapa, krema s faktorom itd.),  ali i opasnost od tumora kože i od bora na koži.

Učenici od drugog do petog razreda su iznimno pozorno pratili prezentaciju o povezanosti zdravlja i ekologije putem koje su mogli utvrditi već usvojene ishode međupredmetnih tema Zdravlje, Održivi razvoj, Poduzetništvo i Uporaba IKT-a. Radionice su vodile i budno pratile rad učenika Sofija Štefanac Klobučar, Tihana Lilić, Marina Periša, Katarina Kralj Kreković, Talia Grubač, a sve voditeljice su imale i pomoć vjeroučiteljice Verice Mijatović.

Nakon odgledane prezentacije su se aktivno uključili u analizu edukativnog filma kojeg su pogledali tijekom prezentacije te su sa zanimanjem prionuli na postavljene zadatke.

Praktičnim radom su pokazali kako najviše vole raditi u skupini, ali je bilo i nekoliko  individualaca koji su iskazali svoje vještine uporabom glinamola, oslikavanjem plakata te uporabom IKT-a. Nisu skrivali oduševljenje AI mrežnim alatom.

Nakon radionica svi su se zasluženo okupili na doručku u školskoj blagovaonici, a nakon doručka su se pridružili voditeljicama sportskih aktivnosti u školskoj dvorani i izvan nje. Voditeljice tih aktivnosti su bile učiteljice Talia Grubač, Tihana Lilić, teacher Ana Petanjak Dedić i vjeroučiteljica Verica Mijatović.

Ne smijemo zaboraviti i tridesetak učenika od prvog do osmog razreda koji su današnje prijepodne proveli uvježbavajući mjuzikl pod vodstvom nastavnica Tihane Juras i Ivone Jeleč. Glazbena umjetnost također pridonosi zdravlju osobe!

Cijelo vrijeme nas je sve obilazio i školski pedagog Ante Tutavac koji je pratio provedbu svih aktivnosti.

Sa sigurnošću možemo napisati kako je učenicima današnje prijepodne bilo izvrsno!

Za sve koji pročitaju ove retke - na donjim poveznicama možete pronaći današnje odgledane filmiće i AI alat za stvaranje okoliša i svijeta iz mašte

Čuvajmo svoje zdravlje!

Budimo ekološki osviješteni!

Isprobajmo AI za stvaranje svijeta iz mašte!