3.b za Dan planeta Zemlje
Autor: Sofija Štefanac Klobučar, 23. 4. 2023.

Uoči i za Dan planeta Zemlje učenici 3.b su proveli razne aktivnosti.

Pripreme za Dan planeta Zemlje su u 3.b započele već u srijedu, 19. 4., zajedničkom radionicom s roditeljima kojom smo obilježili i Dan škole, ali i realizirali dio ideje za našu cvjetnu eko instalaciju.

U petak, 21. 4. smo se na satu Hrvatskog jezika upoznali s tekstom EKO pik-nik, nama već poznate spisateljice Sanje Polak te napisali Zemlji pismo za njezin dan.

Subotu, 22. 4. smo jedva dočekali jer smo sa svojom cvjetnom eko instalacijom sudjelovali u gradskoj manifestaciji „Za planet - za drvo i cvijet“ u organizaciji DKPC-a Dugo Selo i POU Dugo Selo.

Subotnje jutro smo proveli i s djelatnicima DKPC-a i obilasku vozila kojima se čisti i održava naš grad te sudjelovanjem u eko radionici Vajbajmo ekološki.

Danas smo nagrađeni za naš trud i sudjelovanje divnim nagradama te se veselimo postavljanju kućice za ptičice u školskom dvorištu, odlaskom na kino projekciju i slatkišima.

Hvala roditeljima na donaciji cvijeća i sudjelovanju u radionici, teti Jelki na ukusnoj kavi za roditelje te pedagogu škole na fotografiranju zajedničke fotografije u učionici; svim mojim učenicima koji su radosno izrađivali ukrase za cvjetnu eko instalaciju i napisali divna pisma našoj Zemlji; roditeljima i učenicima koji su dva dana tijekom vikenda nazočili događanjima na gradskoj manifestaciji "Za planet - za drvo i cvijet"!