Održano predavanje „Spolnost žene“ za učenice osmih razreda
Autor: Danijela Jalžabetić, 19. 5. 2022.

Učenice osmih razreda 18. svibnja 2022. godine imale su priliku poslušati predavanje o spolnosti žena koje su za njih pripremile ravnateljica Crvenog križa Dugo Selo Gordana Kocaj i ginekologinja Natalija Beljo. Predavačice su pokušale učenicama približiti odnos prema ženama kroz prošlost. Govorile su učenicama o spolno prenosivim bolestima, opasnostima preranog stupanja u spolne odnose te pravilnom odnosu prema sebi i muškarcima. Na kraju predavanja učenice su imale priliku postavljati pitanja i na taj način saznati sve što ih zanima.

Projekt Spolnost žene je namijenjen djevojkama osmih razreda osnovnih škola, a organizira ga Crveni križ Dugo Selo u suradnji s ginekologinjom Natalijom Beljo. Kroz prezentaciju, predavanje i razgovor djevojke se educira, informira i osvješćuje o položaju žena kroz povijest, specifičnostima ženskog spola  te o odgovornom spolnom ponašanju.

Tamara Tomić, 6.c