Zadrugari naše škole na Danu učeničkih zadruga Zagrebačke županije u Vrbovcu
Autor: Krunoslav Sakač, 6. 6. 2018.

Na tradicionalnoj manifestaciji Dana učeničkih zadruga Zagrebačke županije, ove godine u gradu Vrbovcu,  članovi školske učeničke zadruge Martinovac su izlagali i prodavali platnene jastučiće na kojima je bio otisak životinja izrađen tehnikom linoreza.

Učenice Lorena Rozić, Magdalena Kovač, Jaša Jadin Zdešić i učenik Mihael Petric i sami su autori pojedinih životinja otisnutih na platnu jastučića.

Jastučići su izazvali veliko zanimanje građana Vrbovca jer su bili originalni proizvod koji se mogao vidjeti i kupiti na manifestaciji.

Zanimanje za naš štand su pokazali i gradonačelnik Vrbovca, Denis Kralj te dožupan Zagrebačke županije, Hrvoje Frankić koji su se rado odazvali pozivu na zajedničko fotografiranje.

Nakon odrađenog zadatka na štandu svi sudionici manifestacije sa svojim voditeljicama i voditeljima su se uputili u ugostiteljski objekt Hotel Bunčić gdje su jedno kraće vrijeme do ručka proveli u raznim igrama (hodanju na štulama, skakanju u vrećama i potezanju užeta).

Voditeljica naših zadrugara, profesorica Martina Gracin,  bila je iznimno zadovoljna ovogodišnjim predstavljanjem naše zadruge.

Tekst: Sofija Štefanac Klobučar, pratiteljica

Fotografije: Martina Gracin i Sofija Štefanac Klobučar