preskoči na sadržaj

Osnovna škola Ivan Benković Dugo Selo

Login
Kutak školskog liječnika

Kontakti školskih timova

> Informacije o različitim uslugama

Sigurnost na internetu

 

Aktualnosti

Tableti 2019. i 2020.

Važno!

Ova web stranica koristi kolačiće (eng. cookies) radi pružanja boljeg korisničkog iskustva i funkcionalnosti. Više informacija o tome možete pronaći u 

Pravilniku o zaštiti podataka.

Office365

Besplatan Office365 za učenike i nastavnike osnovnih i srednjih škola

Korisni linkovi
Kada zvono zvoni

Korisni linkovi

Agencija za odgoj i obrazovanje

Brojač posjeta
Ispis statistike od 9. 7. 2010.

Ukupno: 994658
Ovaj mjesec: 1293
Danas: 2
CarNet vijesti
Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Svečana proslava Dana škole
Autor: Danijela Jalžabetić, 26. 2. 2018.

Dan škole obilježili smo u petak, 23. veljače. Tom prilikom naša škola postala je muzej i to Živi muzej glazbe kako je ujedno i naziv projekta koji je osmislila učiteljica glazbene kulture Sandra Frančišković s učenicima osmih razreda, a u realizaciju su se uključili i ostali djelatnici škole. Otvorili smo vrata „Živog muzeja glazbe“ na jedan dan za učenike, roditelje i sugrađane i na taj način proslavili devet godina rada u našoj školi.


U Živom muzeju glazbe posjetitelji su putovali kroz različita vremenska razdoblja, od prapovijesti do danas. Svaka učionica pretvorila se u jedno razdoblje zajedno sa živim glumcima (učenicima osmih razreda) koji su prezentirali karakteristike pojedinog razdoblja. U starom vijeku moglo se sresti Pitagoru i boga Apolona, u srednjem vijeku trubadure i žonglere, dok su u renesansi učenici posjetitelje počastili starim renesansnim plesom -  pavanom. U renesansi se moglo vidjeti prave renesansne instrumente, dok se u baroku moglo vidjeti čembalo (preteču klavira) i čuti izvedbu barokne skladbe jedne naše učenice. Učenici glumci u klasicizmu su oživjeli Mozarta i Beethovena. U romantizmu je posjetitelje dočekao Rossini (najpoznatiji gurman među glazbenicima) i balerina. Atraktivna je bila i učionica koja je posjetitelje odvela u 20. i 21. stoljeće u glazbi gdje su posjetitelji mogli svirati na laserskoj harfi. U Muzeju je predstavljena  tradicijska glazba, nošnje i instrumenti, stari instrumenti i tehnologija te svjetska glazba uz prave afričke i tradicionalne indonezijske instrumente. Na samom kraju obilaska posjetitelji su mogli sudjelovati na radionicama „Muzicirajmo zajedno“ i „Skladanje glazbe na MICRObit – ovima“ te kvizu znanja na kojem se moglo provjeriti naučeno. Unutrašnjost cijele škole bila je puna učeničkih radova na temu glazbe, citata poznatih glazbenika i raznih nota.

Zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način pomogli u realizaciji i proslavi našeg devetog Dana škole.

Josip Ratković, 8.c





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju