Novosti i press kutak :: Novosti :: Vijesti
21.06.2016. 08:00
Webinar o Prijedlogu kriterija i preporuka za izradu kvalitetnih e-lektira
Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu i Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet organiziraju webinar pod naslovom Prijedlog kriterija i preporuka za izradu kvalitetnih e-lektira . Webinar će se održati u ponedjeljak, 27. lipnja s početkom u 13 sati u formatu Teach Meet susreta u Adobe Connect komunikacijskom i kolaboracijskom alatu na ovoj adresi . Za ulazak u virtualnu sobu potrebno je odabrati opciju „Prijava kao gost“ te upisati svoje ime i prezime.

26.06.2016. 15:19
Republika Irska vodi protiv Francuske od druge minute!
Francuzi su prošli u daljnji tijek natjecanja tako što su sa sedam bodova završili na vrhu skupine A, dok je Republika Irska pogotkom u zadnjim minutama protiv Italije izborila osminu finala.

26.06.2016. 15:15
Defender, razarač britanske kraljevske mornarice u splitskoj luci
Posljednjih devet mjeseci prešao je 47.538 nautičkih milja, posjetio je 19 luka u 11 zemalja, sudjelovao je u operacijama na Bliskom istoku i u dvije velike međunarodne pomorske vježbe

26.06.2016. 15:15
Euforični islandski komentator dobio otkaz
Islandski komentator Guomundor Benediktsson je nekoliko dana kasnije dobio otkaz, ali u momčadi Reykjavika

LEKTIRA- INTEGRIRANI DAN PIPI DUGA ČARAPA
Autor: Krunoslav Sakač, 8. 3. 2011.

Da od satova lektire na zastaje baš svima onima dah koji književno djelo „nisu stigli u cijelosti“ pročitati (dakako da su ga svi trebali pročitati), pokazali su učenici 4. c razreda u svom integriranom danu. Tema cijelog dana bila je Pipi Duga Čarapa, djevojčica neobičnog imena i još neobičnijih doživljaja u svom djetinjstvu.

Nastavu smo započeli gledajući dječji film Pipi Duga Čarapa koji se gotovo u potpunosti razlikuje od književnog djela ( samo su likovi ostali isti), nakon toga uspoređivali smo književno djelo i film.Zatim smo zajedno (grupni rad) ponovili sve važne događaje u djelu, likove koje smo ujedno i okarakterizirali , mjesto, vrijeme radnje…

Naravno, najviše smo se pozabavili „našom“ neobičnom djevojčicom Pipi koju smo posebno detaljno opisali, te nakon toga napisali sastavak o njoj.

Da sve ne bi bilo baš toliko lagano slijedila je provjera o književnom djelu.

Naš „lektirni“ petak završili smo naravno čime drugim nego slikanjem.

Pipi nas je toliko zadivila da je gotovo zaživjela u našim likovnim radovima, što možete vidjeti u našoj foto galeriji.

Učenici 4.c razreda i njihova učiteljica Željka Šoštarčić Lauš

P.S.

Zahvaljujemo mami Tihani Jezerčić na poklonjenim knjigama koje su upotpunile police naše školske knjižnice i svakako omogućit će da učenici ostalih razreda bezbrižno čitaju književno djelo jer ih sada ima dovoljno za cijeli razred.

Još jednom, hvala!!!!!!!!!

PIPI DUGA ČARAPA –OPIS

Opisujem Pipi Dugu Čarapu. Ona živi u vili Pipinovac. Ima devet godina.

Pipi je mršava i srednje visoka. Kosa joj je boje mrkve, spletena u dvije čvrste pletenice. Glava joj je okrugla i na njoj su se smjestila dva plava oka. Ispod očiju je nos, koji je maleni kao maleni okrugli krumpirić. Usta su joj široka, a zubi zdravi i bijeli.Oko nosa su joj sunčane pjegice.Pipi ima dugačke i tanke  noge. Obično nosi šarenu odjeću ( čarape različitih boja, jedna smeđa, druga crna). Ima crne cipele kao ugarak koje su joj dugačke. Otac ih je kupio  Pipi da joj budu taman kad odraste.Pipi je imala puno prijatelja, no najbolji su joj bili njeni prvi susjedi Tomi i Anika. Djevojčica je obišla s ocem gotovo cijeli svijet, bila ja jako darežljiva i druželjubiva.Ona je uvijek bila dobra, zaigrana, sretna i vesela, a bila je toliko jaka da je na jednoj ruci mogla podići svoga konja.

Ja bih htjela da Pipi ima i majku, ne samo oca.

Kad bi Pipi bila stvaran lik svakako bih joj htjela biti prijateljica, ponosila bih se njome i njenim vrlinama i vještinama.

Diana Remenar, 4.c