Koliko je sati?

Novosti i press kutak :: Novosti :: Vijesti
31.10.2014. 10:14
Otvorena Učionica budućnosti u Osnovnoj školi Nikole Tesle u Mirkovcima
Dana 30. listopada 2014. godine u Osnovnoj školi Nikole Tesle u Mirkovcima otvorena je treća po redu Učionica budućnosti, koju su CARNet i Microsoft nakon Opatije i Zagreba zajedno otvorili uz podršku Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa. CARNet i Microsoft s partnerima, tvrtkama ASBIS i 3PRO, te nastavljaju s uvođenjem tablet računala u hrvatske osnovne i srednje škole s ciljem povećanja inovativnosti u nastavi, osiguranja bolje komunikacije između učitelja i učenika te podizanja učinkovitosti procesa učenja.

31.10.2014. 14:56
Ebru pred svima za stolom kori Barana što je uvrijedio Adu
Baran je i dalje uporan u svom uvjerenju da se ne smije kaljati obiteljsko ime

31.10.2014. 14:49
Ministar Matić otkrio svoja tri 'grijeha' iz prošlosti
- Razgovor nema alternative, a za sve posljedice prosvjeda neka odgovornost snosi organizator, istakao je Matić

31.10.2014. 14:48
Snježana Diani priznaje da je zaljubljena u Tomislava
Damir se dolazi zahvaliti Kati što ga nije izdala - čeka ga šok: ona kaže da je razmišljala i da se trebaju prestati družiti što Damira jako pogodi

LEKTIRA- INTEGRIRANI DAN PIPI DUGA ČARAPA
Autor: Krunoslav Sakač, 8. 3. 2011.

Da od satova lektire na zastaje baš svima onima dah koji književno djelo „nisu stigli u cijelosti“ pročitati (dakako da su ga svi trebali pročitati), pokazali su učenici 4. c razreda u svom integriranom danu. Tema cijelog dana bila je Pipi Duga Čarapa, djevojčica neobičnog imena i još neobičnijih doživljaja u svom djetinjstvu.

Nastavu smo započeli gledajući dječji film Pipi Duga Čarapa koji se gotovo u potpunosti razlikuje od književnog djela ( samo su likovi ostali isti), nakon toga uspoređivali smo književno djelo i film.Zatim smo zajedno (grupni rad) ponovili sve važne događaje u djelu, likove koje smo ujedno i okarakterizirali , mjesto, vrijeme radnje…

Naravno, najviše smo se pozabavili „našom“ neobičnom djevojčicom Pipi koju smo posebno detaljno opisali, te nakon toga napisali sastavak o njoj.

Da sve ne bi bilo baš toliko lagano slijedila je provjera o književnom djelu.

Naš „lektirni“ petak završili smo naravno čime drugim nego slikanjem.

Pipi nas je toliko zadivila da je gotovo zaživjela u našim likovnim radovima, što možete vidjeti u našoj foto galeriji.

Učenici 4.c razreda i njihova učiteljica Željka Šoštarčić Lauš

P.S.

Zahvaljujemo mami Tihani Jezerčić na poklonjenim knjigama koje su upotpunile police naše školske knjižnice i svakako omogućit će da učenici ostalih razreda bezbrižno čitaju književno djelo jer ih sada ima dovoljno za cijeli razred.

Još jednom, hvala!!!!!!!!!

PIPI DUGA ČARAPA –OPIS

Opisujem Pipi Dugu Čarapu. Ona živi u vili Pipinovac. Ima devet godina.

Pipi je mršava i srednje visoka. Kosa joj je boje mrkve, spletena u dvije čvrste pletenice. Glava joj je okrugla i na njoj su se smjestila dva plava oka. Ispod očiju je nos, koji je maleni kao maleni okrugli krumpirić. Usta su joj široka, a zubi zdravi i bijeli.Oko nosa su joj sunčane pjegice.Pipi ima dugačke i tanke  noge. Obično nosi šarenu odjeću ( čarape različitih boja, jedna smeđa, druga crna). Ima crne cipele kao ugarak koje su joj dugačke. Otac ih je kupio  Pipi da joj budu taman kad odraste.Pipi je imala puno prijatelja, no najbolji su joj bili njeni prvi susjedi Tomi i Anika. Djevojčica je obišla s ocem gotovo cijeli svijet, bila ja jako darežljiva i druželjubiva.Ona je uvijek bila dobra, zaigrana, sretna i vesela, a bila je toliko jaka da je na jednoj ruci mogla podići svoga konja.

Ja bih htjela da Pipi ima i majku, ne samo oca.

Kad bi Pipi bila stvaran lik svakako bih joj htjela biti prijateljica, ponosila bih se njome i njenim vrlinama i vještinama.

Diana Remenar, 4.c