Koliko je sati?
  Dugo Selo
Upisi u 1.razred

Natječaji za posao

Natječaj za stručno osposobljavanje za učitelja hrvatskog jezika

Objavljen dana: 16.6.2014.

Radovi učenika
Novosti i press kutak :: Novosti :: Vijesti
26.08.2014. 11:18
Nakon ljetnih školskih praznika nastavljaju se ISE edukacije
Nakon ĹĄto je educirano viĹĄe od 200 nastavnika u ciklusu radionica koje su s održavanjem počele u travnju i odvijale su se do početka srpnja te nakon pauze za vrijeme ljetnih ĹĄkolskih praznika, nastavljaju se radionice u sklopu Inspiring Science Education (ISE) projekta.

Ukupno: 201942
27.08.2014. 19:05
Hrvati više ne trebaju vizu za Kanadu
Vijest je to koju je objavilo Ministarstvo vanjskih poslova na svom Twitter profilu.

27.08.2014. 19:00
Pronašli olupinu u Savi. Je li riječ o nestalom Fiatu?
Potraga se zaustavila oko 500 metara na sjevernoj strani nasipa, nizvodno od Mosta mladosti

27.08.2014. 18:46
Predsjednik Uefe Platini zalio se ledenom vodom i nominirao Šukera!
Poanta ove humanitarne akcije jest da se netko polije kantom ledene vode ili donira novac udruzi ALS, a nakon toga izazove tri osobe po izboru da učine isto

LEKTIRA- INTEGRIRANI DAN PIPI DUGA ČARAPA
Autor: Krunoslav Sakač, 8. 3. 2011.

Da od satova lektire na zastaje baš svima onima dah koji književno djelo „nisu stigli u cijelosti“ pročitati (dakako da su ga svi trebali pročitati), pokazali su učenici 4. c razreda u svom integriranom danu. Tema cijelog dana bila je Pipi Duga Čarapa, djevojčica neobičnog imena i još neobičnijih doživljaja u svom djetinjstvu.

Nastavu smo započeli gledajući dječji film Pipi Duga Čarapa koji se gotovo u potpunosti razlikuje od književnog djela ( samo su likovi ostali isti), nakon toga uspoređivali smo književno djelo i film.Zatim smo zajedno (grupni rad) ponovili sve važne događaje u djelu, likove koje smo ujedno i okarakterizirali , mjesto, vrijeme radnje…

Naravno, najviše smo se pozabavili „našom“ neobičnom djevojčicom Pipi koju smo posebno detaljno opisali, te nakon toga napisali sastavak o njoj.

Da sve ne bi bilo baš toliko lagano slijedila je provjera o književnom djelu.

Naš „lektirni“ petak završili smo naravno čime drugim nego slikanjem.

Pipi nas je toliko zadivila da je gotovo zaživjela u našim likovnim radovima, što možete vidjeti u našoj foto galeriji.

Učenici 4.c razreda i njihova učiteljica Željka Šoštarčić Lauš

P.S.

Zahvaljujemo mami Tihani Jezerčić na poklonjenim knjigama koje su upotpunile police naše školske knjižnice i svakako omogućit će da učenici ostalih razreda bezbrižno čitaju književno djelo jer ih sada ima dovoljno za cijeli razred.

Još jednom, hvala!!!!!!!!!

PIPI DUGA ČARAPA –OPIS

Opisujem Pipi Dugu Čarapu. Ona živi u vili Pipinovac. Ima devet godina.

Pipi je mršava i srednje visoka. Kosa joj je boje mrkve, spletena u dvije čvrste pletenice. Glava joj je okrugla i na njoj su se smjestila dva plava oka. Ispod očiju je nos, koji je maleni kao maleni okrugli krumpirić. Usta su joj široka, a zubi zdravi i bijeli.Oko nosa su joj sunčane pjegice.Pipi ima dugačke i tanke  noge. Obično nosi šarenu odjeću ( čarape različitih boja, jedna smeđa, druga crna). Ima crne cipele kao ugarak koje su joj dugačke. Otac ih je kupio  Pipi da joj budu taman kad odraste.Pipi je imala puno prijatelja, no najbolji su joj bili njeni prvi susjedi Tomi i Anika. Djevojčica je obišla s ocem gotovo cijeli svijet, bila ja jako darežljiva i druželjubiva.Ona je uvijek bila dobra, zaigrana, sretna i vesela, a bila je toliko jaka da je na jednoj ruci mogla podići svoga konja.

Ja bih htjela da Pipi ima i majku, ne samo oca.

Kad bi Pipi bila stvaran lik svakako bih joj htjela biti prijateljica, ponosila bih se njome i njenim vrlinama i vještinama.

Diana Remenar, 4.c