Nastavak suradnje sa školom iz Virja
Autor: Branko Goleš, 27. 3. 2017.

U četvrtak 16. ožujka učenice osmih razreda Sara Gojani (8.c) i Mia Momčilović (8.d) uputile su se u pratnji ravnatelja Branka Goleša i profesorice Jelene Debeljak u posjet Osnovnoj školi prof. Franje Viktora Šignjara iz Virja povodom proslave Dana škole. Ovo je već treća školska godina u kojoj potičemo i njegujemo suradnju naših dviju škola.

Krenuli smo popodne te smo se vozili zanimljivim cestama i krajolicima. Uvidjeli smo različitost načina života između nas i njih iako smo na relativno maloj udaljenosti jedni od drugih. Na samom dolasku ravnateljica škole nas je ugodno dočekala i smjestila u dvoranu gdje smo pričekali početak programa koji je bio izuzetno zanimljiv. U programu smo čuli nešto više o njihovoj školi i aktivnostima te o samoj kulturi i običajima. Usput smo primjetili da su izuzetno raspjevani i 'živi'. Učenica Sara Gojani je izvela monolog "Draga mama" Nade Mihelčić te prigodno nasmijala i obradovala publiku dostojno tako predstavivši našu školu. Nakon kratkog i veselog programa uputili smo se u školu gdje smo večerali domaće specijalitete koje su spravile njihove tete kuharice. Nakon jela uputili smo se u obilazak škole i ostali prilično zadivljeni količinom slika poznatih hrvatskih umjetnika - naivaca koje imaju u školi. Zaista se vidi da ulažu u školu i trude se oko njezinog izgleda. Zanimljivo je što je svaka učionica posebna po nečemu i ističe se. U učionici geografije imaju prilično vrijednu kolekciju fosila, kamenja te vrlo skupocjenog dragog kamenja koji uvelike olakšavaju učenicima rad. Nakon obilaska škole i predivne večeri uputili smo se prema kući. Možemo vam potvrditi da smo se stvarno odlično zabavili te da ćemo se vrlo rado vratiti u Virje jer su na nas ostavili predivan dojam.

Mia Momčilović i Sara Gojani

Priloženi dokumenti: