26.10.2020. 10:44
CARNET-ov projekt DOTS predstavljen na Danima Erasmusa 2020
Predstavnici CARNET-ovog projekta DOTS sudjelovali su na Danima Erasmusa 2020, koji su se održali su od 15. do 17. listopada. Riječ je o međunarodnom događanju na kojemu dionici Eramsus+ programa ... The post CARNET-ov projekt DOTS predstavljen na Danima Erasmusa 2020 appeared first on CARNET .

29.10.2020. 23:45
Je li Jantarna soba na dnu mora uz obalu Poljske?
Neprocjenjiva svjetska baština i ponos careva iz dinastije Romanov bila je soba u Katarininoj palači u Carskom Selu. Nacisti su je rastavili i oteli, a 1945. gubi joj se svaki trag

29.10.2020. 23:33
Barišić asistirao u pobjedi Rangersa, Gomez zabio s centra
Barišić je igrao cijeli susret, dok je Nikola Katić izvan stroja zbog ozljede. Karlo Muhar i Marko Malenica nisu nastupili za poljski sastav kojem je to bio drugi poraz.

29.10.2020. 23:23
Božinović: Brzo ćemo krenuti s pojačanim testiranjem
Mi smo isto izgubili ritam, ali nadamo se da ćemo sa tim nekim stvarima koje su i u nadležnosti Stožera uspjeti ono što nam je cilj, a to je prije svega zaštita života i zdravlja, ali i ekonomije. Ali i socijalne i psihološke slike u Hrvatskoj, naveo je ministar unutarnjih poslova

Hagioterapija - poziv na predavanje
Autor: Branko Goleš, 3. 12. 2014.

Poštovani učenici, učitelji i roditelji,

Centar za hagioterapiju Dugo Selo, poziva sve učenike, učitelje i roditelje na tribinu antropološke medicine i hagioterapije pod nazivom „HAGIOTERAPIJSKI PRISTUP U RADU I SUŽIVOTU S DJECOM I MLADIMA“. Tribina će se održati u subotu 13.12.2014. s početkom u 16.00 sati  u holu OŠ „Ivan Benković“ u Dugom Selu.  Voditeljica tribine je Ana Perišić, mentorica i hagioasistentica sa dugogodišnjim stažom u radu s djecom i mladima koji su najosjetljivija skupina našeg društva.

Centar za hagioterapiju Split na čelu s gđom Anom Perišić je već četvrtu godinu za redom nositelj projekt pod nazivom: "Prevencija ovisnosti kod mladih hagioterapijskom metodom" te su prisutni u 40-ak osnovnih i srednjih škola te fakultetima, ustanovama socijalne skrbi i sportskim klubovima. Projekt  podržavaju resorna ministarstva: MOBMS, MZSS, MZ, MSPM te Vladin ured za sprječavanje bolesti ovisnosti, lokalna uprava mnogih gradova i županija u RH i u BiH, a od prošle školske godine i MZOS. Antropološka medicina i hagioterapija primarno su usmjerene na razvoj čovjeka kao specifičnog bića. One se bave čovjekovim patološkim stanjima koja se simptomatski često očituju kroz određene psihosomatske bolesti ili vanjskim fenomenima kao što su  uvredljivost, ogorčenost, potištenost, besmisao, ovisnost, strah, krivnja, agresivnost, depresija, nesigurnost.  Stoga hagioterapija ima svoju primjenu na svakom području ljudskog postojanja i djelovanja.

Predsjednica Centra za hagioterapiju Dugo Selo (CHDS)

Anđelka Knezović Svetec