Ukupno: 920187
„Uzvratimo osmijehom“
Autor: Danijela Jalžabetić, 15. 2. 2021.

Ovoga siječnja učenici viših razreda odzvali su se na poziv Udruge Sijede vrijede i sudjelovali u literarnom natječaju „Uzvratimo osmjehom“.  U svojim radovima učenici su istaknuli osobni doživljaj starijih osoba, opisali kako uveseljavaju svoje bake i djedove, istaknuli  ideje što bi svi mogli više učiniti za one koji su izgradili svijet u kojem uživamo. Svojom iskrenošću i inovativnošću učenici su osvojili treće mjesto.

Od osnutka naše škole, učenici i djelatnici dijele svoju empatiju prema starijim osobama. To se godinama očitovalo kroz brojne posjete i suradnju s domovima za starije osobe. Ovog Božića nismo bili u mogućnosti fizički posjetiti naše drage prijatelje u staračkim domovima, ali smo im poslali prekrasnu video prezentaciju  kojoj su naši učenici pjevali, svirali, pričali viceve, te i u ovom teškom vremenu izmamili osmijeh i suze radosnice štićenicima dugoselskih Domova.

Ovom prilikom čestitam svim učenicima koji su sudjelovali u ovom natječaju, njihova iskrenost i želja da učinimo više za svoje bake i djedove nas je dovela do ove nagrade.

Također, čestitam našem ravnatelju Branku Golešu i svim dragim kolegama i kolegicama, ovo je i vaša nagrada jer bez vaše potpore većina naših akcija ne bi bila moguća.

vjeroučiteljica Verica Mijatović