27.11.2020. 14:19
Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi istraživanje tržišta za potrebe nabave Usluge organizacije događanja za projektne dionike. U svrhu istraživanja tržišta CARNET objavljuje sljedeće dokumente: Prilog 1. Specifikacija ... The post Istraživanje tržišta – Usluge organizacije događanja za projektne dionike appeared first on CARNET .

IZLET 3. RAZREDA U KARLOVAC – „SREĆA PRATI HRABRE“
Autor: Marija Turk Sakač, 30. 5. 2019.

Učenici 3. razreda sa svojim su učiteljicama 28. svibnja 2019. godine krenuli na jednodnevni izlet u Karlovac. Usprkos lošoj prognozi i najavljenoj cjelodnevnoj kiši, nismo odustali od izleta, vjerujući da sreća prati hrabre, što se doista i ostvarilo.

Već i jutarnji pogled u nebo ulijevao je u nas nadu pa smo u 9 h krenuli prema Karlovcu, gradu na četiri rijeke. U Karlovcu smo se najprije poigrali u prelijepom dječjem parku na lijevoj obali rijeke Korane, a zatim smo prošetali centrom i starom jezgrom grada u obliku šesterokrake zvijezde. Slijedio je odlazak u Aquatiku – jedini slatkovodni akvarij u Hrvatskoj, gdje smo od stručnog vodstva saznali mnoštvo informacija o ribama koje žive od izvora do ušća voda tekućica te o špiljskim ribama rijeka ponornica. Nakon toga krenuli smo u dvorac Dubovac koji je nastao u 13. st. Razgledali smo stalnu izložbu kroz pet katova Branič kule. Najuzbudljivije je bilo na samom vrhu kule, odakle smo imali predivan pogled na grad Karlovac, a pogled je sezao i do susjedne Slovenije i Bosne i Hercegovine. Put smo nastavili prema Ozlju gdje smo izvana promotrili dvorac Ozalj i staru hidroelektranu na rijeci Kupi u Ozlju – Munjaru, nastalu 1907./8. godine.

Već dovoljno gladni, uputili smo se u izletište Eko Viki grill u Ilovac gdje nas je čekao ukusan ručak koji smo slasno pojeli. Izlet je završio igrom na dvorištu izletišta i sladoledom.

Tijekom cijeloga dana kišobran nismo ni trebali jer kiše u Karlovcu nije ni bilo, čak nas je i sunce povremeno milovalo svojim toplim zrakama. U Ozlju i Ilovcu pak je kiša ustuknula pred nama i ustupila svoje mjesto suncu.

Ako vas zanima kako je ste to izgledalo, pogledajte na fotografijama.

Marija Turk Sakač