Umjetnost bez granica
Autor: Krunoslav Sakač, 22. 5. 2019.

Kao dio zanimljivog projekta „Umjetnost bez granica“ protekli vikend u Vitezu odigravale su se brojne aktivnosti u kojima su sudjelovali učitelji naše škole. Kroz likovne radionice, obilazak prirodnih i kulturno-povijesnih znamenitosti Viteza i Travnika i druženje s našim kolegama iz obližnjih osnovnih škola osvjedočili smo koliko je važno graditi mostove s Hrvatima koji žive izvan granica naše domovine.

Središnja manifestacija tog lijepog projekta nosi naziv „Jedinstvo različitosti“. Riječ je o izložbi slika umjetnika iz Zagrebačke županije među kojima se istaknula i naša profesorica likovne kulture Martina Gracin. Otvaranje izložbe u galeriji Ovnak bio je jedinstven kulturni događaj koji je okupio i brojne uglednike iz kulturnog i političkog života Zagrebačke županije i Županije Središnja Bosna. Poseban doprinos kulturno-umjetničkom programu uz učenike obližnje glazbene škole dao je i zbor učiteljica OŠ „Ivan Benković“ i Josipa Zorića koje su samim svojim izborom pjesama označile glavne naglaske cijelog ovog predivnog događanja, a to su prijateljstvo, čuvanje vlastitih vrijednosti, poštovanje i ustrajnost kako u radu za opće dobro tako i u ovakvim susretima i suradnji koja se polako pretvara u tradiciju.