Terenska nastava na otoku Krku
Autor: Danijela Jalžabetić, 17. 5. 2019.

Učenici šestih razreda u pratnji razrednika Borislava Jurića, Irene Gegić, Ivane Pleić i Ivane Kujundžić 10. svibnja 2019. išli su na terensku nastavu na otok Krk. Učenici su u sklopu terenske nastave posjetili grad Punat na otoku Krku. Obišli su muzej i samostan franjevaca na otočiću Košljunu. Razgledali su crkvicu Sv. Lucije u Jurandvoru pokraj Baške na otoku Krku gdje je pronađena Bašćanska ploča.

U crkvici Sv. Lucije učenici su imali predavanje o Bašćanskoj ploči i njezinom pronalasku. Puni dojmova vratili su se u Dugo Selo.

Lucijana Papak, 7.d

Lenox Grđan, 6.c