Obilježen Dan šarenih čarapa
Autor: Danijela Jalžabetić, 22. 3. 2019.

Naša škola 21. ožujka 2019. priključila se obilježavanju Svjetskog dana sindroma Down. Učenici i djelatnici naše škole taj dan su na svojim nogama imali  raznobojne ili šarene čarape kako bi podržali oboljele s Down sindromom.

Simbol Dana sindroma Down su šarene čarape jer ih osobe s Down sindromom ne mogu upariti. Taj datum (21/3) predstavlja 3 kopije kromosoma 21 koji je jedinstven za osobe s Down sindromom.

Lea Subotić, Iva Brekalo, Luna Borovec (6.d)