Održano Natjecanje u nabrajanju znamenaka broja pi
Autor: Danijela Jalžabetić, 15. 3. 2019.

Kao i svake godine, naša je škola obilježila Dan broja pi. Iako se dan obilježava 14. ožujka, škola je cijeli tjedan posvetila ovom broju. Učenici su imali priliku tražiti QR kodove koji su ih vodili do matematičkih zadataka. Na sam Dan broja pi u školskoj se knjižnici održalo Natjecanje u nabrajanju znamenki broja pi.

Natjecanje je trajalo od 12:30 do 13:30 te su svi učenici bili pozvani sudjelovati. Svi natjecatelji nabrojili su više od 20 znamenki, ali prvo je mjesto osvojio Kaleb Golić(7.d) nabrojivši 136 znamenaka. Drugo mjesto zauzela je Laura Petric(7.d) nabrojivši 30 znamenki, a treće Tamara Cvjetanović(7.c) s 29. Učenici su dobili lijepe nagrade i pohvale.

Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju i postignutim rezultatim.

Lara Franjković(7.d), Tereza Čulo(7.d)