OBILJEŽAVANJE EUROPSKOG DANA BEZ AUTOMOBILA I SVJETSKI DAN ČISTIH PLANINA
Autor: Krunoslav Sakač, 4. 10. 2010.

Obilježavajući Europski dan bez automobila i Svjetski dan čistih planina, učenici 4.c i 4.d razreda odlučili su 24.09.2010. godine propješačiti naš Martin breg.

Najprije smo se popeli do stare crkve Sv. Martina, ponovili sve što smo učili o njoj te prirodnim i povijesnim znamenitostima našeg Dugog Sela.

Zatim smo otišli do kleti obitelji Bunčić gdje smo se već pomalo umorni i gladni udobno smjestili u parku.

Okrijepili smo se finim sendvičima koje su nam spremile naše tete kuharice, zasladili sladoledom i krenuli dalje na posao. Crtali smo sve što smo putem vidjeli, tako da su na našim papirima ubrzo nastale dugoselske klijeti, vinogradi, trsovi puni grožđa...

Nakon toga slijedila je igra i veselje; neki su obilazili životinje, dragali konjiće, neki su uživali na vrtuljcima, ljuljačkama i toboganima, a ostali igrali nogomet.

Na kraju možemo zaključiti da nam je bilo lijepo. Umorni, ali veseli, vratili smo se svojim kućama i prije nego obično zaspali, sanjali smo naš mali izlet i prekrasan sunčan jesenski dan.

Drugog dana na našim panoima ponosno smo izložili naše radove. Pogledajte i sami slike u našoj Foto-galeriji!

Učenici 4.c i 4.d razreda  i njihove učiteljice ; Željka Šoštarčić Lauš i Marija Gorički