Humanitarni rad naše škole
Autor: Danijela Jalžabetić, 13. 9. 2010.

Početkom školske godine u našu školu stiglo je pismo zahvale Udruge Zdenac koje počinje ovako: „ Dragi kumovi, vaše kumče dolazi iz Palo Quemada, Ekvador. (…) Gabriela je u srpnju 2010. godine dobila kuma iz Hrvatske koji će je financirati da završi fakultet i ostvari svoj san pomaganja. „

A kako je sve počelo?

Učenici viših razreda naše škole u vrijeme korizme pa sve do kraja šk. god. 2009./10. bili su uključeni u projekt  Udruge Zdenac pod nazivom Zdenac znanja- Kumstvo.  Skupili su 900 kuna za školovanje jednog djeteta u Ekvadoru. Novac koji smo skupili omogućit će našem kumčetu, djevojčici Gabrieli, školovanje ovu školsku godinu.

Zahvaljujemo svima koji su pokazali svoj humanitarni duh.

„Zdenac znanja – Kumstvo je projekt udruge Zdenac koji je započeo krajem 2007. godine. Cilj  „Kumstva“  je da velikodušni pojedinci, zajednice, poduzeća, škole, vrtići…. omoguće jednom siromašnom djetetu (ili više njih) da krene u školu a samim time ulaže u njegovu bolju budućnost. Najveći dio djece nikada ne krene u školu jer im to roditelji ne mogu osigurati zbog siromaštva u kojemu žive. Odabir djeteta vrše misionari (časne sestre, svećenici, laici koje šalje udruga Zdenac) u misijskim centrima u Africi ili Latinskoj Americi, a prednost imaju najsiromašnija djeca i djeca bez jednog ili oba roditelja.  Iznosom od 120 eura godišnje  (uplata u kunama) omogućujete školarinu, knjige, školski pribor, uniforme za školu i jedan obrok dnevno što im je  često jedini obrok tokom dana.“(podaci preuzeti sa www.zdenac.org)