Obilježavanje Hrvatskog olimpijskog dana u petak 10.9.2010.
Autor: Krunoslav Sakač, 7. 9. 2010.

U petak 10. rujna 2010. u našoj školi obilježit će se Hrvatski olimpijski dan tako da ćemo svi odjenuti bijele majice i održati športska natjecanja učenika.

ODJENITE BIJELU MAJICU KAO SIMBOL MIRA, PRIJATELJSTVA I SPORTA!
BUDITE DIO HRVATSKE OBITELJI!

Hrvatski olimpijski odbor i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske 10. rujna 2007. godine po prvi puta organizirali su obilježavanje Hrvatskog olimpijskog dana na spomen ulaska Hrvatske u Međunarodni olimpijski odbor.

Svojim projektom Hrvatski olimpijski odbor želi potaknuti građane svih dobnih skupina na aktivno bavljenje onim sportovima koji su im na raspolaganju u sredinama u kojim žive i rade, a to su šetnja ili vožnja biciklom, trčanja, pa sve do sudjelovanja na različitim sportskim natjecanjima.

Plan športskih aktivnosti:

VIŠI RAZREDI:

1. SKAKANJE U VREĆAMA

Sudjeluju učenici 5-ih razreda svrstani u kolone od po 6 učenika, svaki razred je jedna kolona.

2. SKOK U DALJ S MJESTA

Sudjeluju učenici 6-ih razreda, iz svakog razreda po jedan učenik predhodno odabran, skaču u 2-3 serije.

3. POTEZANJE KONOPA

Sudjeluju učenici 7-ih razreda po 6 učenika iz svakog, na način da igraju a protiv b, c protiv d, pa pobjednici iz polufinala.

4. BACANJE KAMENA S RAMENA

Sudjeluju učenici 8-ih razreda iz svakog razreda po jedan najbolji, bacanje je u tri serije.

5. OBARANJE RUKU

Sudjeluju učenici 8-ih razreda, igraju svatko sa svakim.

RAZREDNA NASTAVA (učenici sudjeluju ovisno o dobi u pojedinim disciplinama)

1. SKAKANJE U VREĆAMA

2. SKOK U DALJ S MJESTA

3. POTEZANJE KONOPA

4. BACANJE LOPTICE OD 200g U DALJ

5. ROLANJE

Sve se igre odigravaju na travi. Za učenike prvog i drugog razreda biti će organiziran i biciklistički poligon na igralištu.

VAŽNO JE SUDJELOVATI, A NE POBIJEDITI

U sučaju lošeg vremena predviđene aktivnosti se odgađaju!