Učenici drugih razreda na terenskoj nastavi u Zagrebu
Autor: Marija Turk Sakač, 13. 6. 2010.

U sklopu terenske nastave učenici drugih razreda bili su u srijedu, 9. lipnja 2010. godine u Zagrebu i posjetili Tehnički muzej, izložbu „LEGO“, Glavnu poštu, Glavni željeznički kolodvor i na kraju se odmorili uz jezero Bundek.

U Tehničkom muzeju razgledali su kopneni, vodeni, i zračni promet iz stalnog postava. Stari zrakoplovi, helikopteri, bicikli, vlakovi, tramvaji, automobili, makete brodova samo su dio onog što su vidjeli. Oduševljenju nije bilo kraja na „LEGO“ izložbi gdje su umanjenoj veličini vidjeli Hrvatsko narodno kazalište, stambene zgrade, obiteljske kuće, gusare, automobile, životinje poput lava, osobe poput Einsteina i razne druge stvari i bića iz stvarnoga svijeta.

U Glavnoj pošti obišli su i upoznali šaltersko poslovanje, odjel za razvrstavanje pošiljki, strojeve za razvrstavanje, pokretne trake s vrećama pošiljaka, dvorane za razvrstavanja, vozni park pošte i dr. Na kraju su bili darivani balonima i dopisnicama koje su im za školu dobro došle pri učenju pisanja razglednice.

Nakon obilaska Glavne pošte, prošetali su Glavnim željezničkim kolodvorom i ukrcali se u autobus koji ih je odveo do jezera Bundek. Tu su imali slobodno vrijeme za igru i rekreaciju, nakon čega su se uputili natrag prema Dugom Selu.