Viva la vida - Benkovići
Autor: Krunoslav Sakač, 10. 11. 2013.

Članovi zbora i orkestra naše škole osvojili su  prvo mjesto u akciji „Glazbom reci stop maltretiranju!“  u organizaciji Radio Atene Zagreb.

Članovi Zbora i orkestra naše škole  pod vodstvom profesorice glazbene kulture Sandre Frančišković oduševili su  svojom izvedbom pjesme Viva la vida izvođača Coldplaya.

Snimku nastupa naših učenika pogledajte klikom na poveznicu opširnije.

Finale natjecanja  je  održano u Zagrebu, u Vintage Industrial Baru, 8. studenog 2013. godine. Članovi stručne komisije  bili su:  Martina Tomčić Moskaljov, Ivana Husar Mlinac, Saša Lozar, Sanja Muršić Novak (predstavnica Privredne banke Zagreb)  i Ivica Lovrić (gradski pročelnik za kulturu,  sport i obrazovanje). U  konkurenciji su bila još dva školska benda.

Akcija radija Antene Zagreb i partnera "Glazbom reci stop maltretiranju!" održala se četvrtu godinu zaredom  i pratile su je i mnoge zvijezde kao što su: Tony Cetinski, Massimo Savić, Davor Gobac, hokejaš Medveščaka Marko Šakić, vaterpolisti Mladosti Ante Vukičević, Luka Bukić i Marko Martinić te rukometaši  RK Zagreb CO.

Članovi Zbora i orkestra su osvojili nagradu u vrijednosti 50.000 kuna koja uključuje  vrijednu glazbenu, profesionalnu opremu koja se sastoji od razglasa, seta bubnjeva, klavijatura te električne i bas gitare.