Učenici 3. razreda na Sljemenu
Autor: Krunoslav Sakač, 29. 9. 2013.

Kraj mjeseca rujna obiluje danima koje bi svakako trebali na neki način obilježiti, možda ne više toliko radi sebe samih, ali svakako radi naših naraštaja  kojima trebamo osim nečeg materijalnog ostaviti i ono bez čega nikako ne mogu, a to je što čišća priroda i zrak koji nas okružuje.

Jedan od tih dana je i 22. rujan, Europski dan bez automobila, 26.rujan Dan čistih planina i svakako 23. rujan koji nam nagovješćuje jedno od najljepših, najšarenijih i najbogatijih godišnjih doba - jesen. Da bismo o svemu tome što više naučili, izabrali smo našu najbližu goru Medvednicu. Popeli smo se do Sljemena, razgledali šarenili jesenskih boja u šumi, naučili na koji način trebamo čuvati naše planine i prirodu oko sebe, a ujedno vidjeli da tamo nema svakidašnjeg sivila i dimova koje ispuštaju automobili koji nas  svakodnevno okružuju.

Budući smo mi trećaši željni što više znanja, upoznali smo se i sa poviješću našeg kraja. Tako smo posjetili rudnik „ Zrinski“ gdje smo vidjeli na kakav težak način su naši preci zarađivali za svakodnevni život.

I na kraju, da bismo se sretno vratili svojim kućama, primijenili smo znanje  o orijentaciji. Uz pomoć prirodnih znakova orijentirali smo se u prirodi ( točnost smo naravno provjerili  kompasom) i shvatili da smo orijentaciju odlično savladali J.

Zaključak svega bio je: „ Drago naše Sljeme na proljeće se vraćamo ponovno, jer nam je ovo jedan od  najljepših izleta  J J J !!!“

SLIKE

Učiteljice i učenici 3.ih razreda