Terenska nastava u zagrebačkom Zoološkom vrtu
Autor: Krunoslav Sakač, 28. 9. 2013.

Učenici šestih i osmih razreda koji pohađaju dodatnu nastavnu prirode/biologije i hrvatskoga jezika posjetili su u petak, 20. rujna, zagrebački Zoološki vrt.

Posjet su organizirale profesorice Nevenka Radulović i Ivana Šavuk u sklopu terenske nastave.

Učenici su uživali promatrajući životinje iz raznih krajeva svijeta, fotografirali ih i informirali se o pojedinim vrstama.

SLIKE

Prenosimo i nekoliko učeničkih komentara.

U Zoološkom vrtu sam se odlično provela. Vidjeli smo mnogo neobičnih životinja. Najstrašnije su mi bile zmije, a najviše mi se svidio gepard. Imali smo prilike dotaknuti zmijsku i žablju kožu.(Ana Marija Stojčević, 6.a)

U Zoološkom vrtu su nas dočekale bučne ptice. Najviše sam iščekivala paviljon u kojem su zmije. Moje prijateljice su se uplašile u tamnoj prostoriji (zoni sumraka) gdje su smješteni šišmiši. Ovo mi je bio jedan od najboljih izleta. (Tea Ivić, 6.a)

Mogli smo hraniti  i dragati domaće životinje. Uživali smo u promatranju morskih lavova koji su skakali i plivali. Kada smo ušli u zonu sumraka, svi smo se preplašili jer je tamo bio mrkli mrak. Na kraju smo shvatili da to i nije bilo tako strašno.     (Sara Marić, 6.b)

Najviše su me se dojmili merkati, a najzabavniji su mi se činili majmuni, iako se od njih širio neugodan miris. Ušli smo i u dio zoološkog vrta gdje su smještene domaće životinje – ovce i koze. Saznali smo mnogo informacija o životinjama. Bilo nam je jako lijepo.                (Gabrijela Bogić, 6.a)