POZDRAV JESENI U 2. RAZREDIMA
Autor: Marija Turk Sakač, 29. 9. 2013.

Učenici drugih razreda naše škole pozdravili su jesen šetnjom i igrom u perivoju grofa Draškovića te obilaskom centra Dugog Sela.

Stigla nam je  jesen. Početak jeseni u našem je gradu bio sunčan i topao pa je izmamio naše drugašiće da ulove možda posljednje tople zrake ovogodišnjeg jesenskog sunca. Šetnjom, traženjem jesenskih plodova (divljih kestena, oraha i žirova) te igrom u perivoju grofa Draškovića iskazali su dobrodošlicu jeseni. I to nije sve. Budući da iz prirode i društva upravo uče o svom mjestu, prošetali su i do središta Dugog Sela – do poznatog dugoselskog sata. Usput su nabrojili znamenite građevine koje se nalaze u blizini i uvjerili se da je istina ono što u udžbeniku piše – da se s lijeve strane ulice nalaze neparni, a s desne strane parni kućni brojevi. Omamljeni toplim jesenskim zrakama i ljepotom Dugog Sela te s riječima Dugoselska popevke vratili su se sretni u svoju lijepu školu.

SLIKE