ZBOR, ORKESTAR I BAND NA SUSRETU ĐAKA GLAZBENJAKA U RUGVICI
Autor: Krunoslav Sakač, 31. 5. 2013.

U četvrtak, 23. svibnja 2013. godine, zbor, orkestar i band naše škole otputovali su na susret đaka glazbenjaka (osnovnoškolskih glazboljubaca), u Osnovnu školu Rugvica.

Nakon dobrodošlice koju su nam iskazali ravnatelj, učitelji i Rugvički glazboljupci, te tonske probe, počeo je program.

Na susretu su nastupili glazboljupci iz OŠ Josipa Zorića iz Dugog Sela, koje je predvodila profesorica Tena Čačić, OŠ Eugena Kumičića iz Velike Gorice, pod vodstvom profesora Mladena Ergića, domaćini iz OŠ Rugvica, koje vodi profesor Saša Šimić  i MI J - zbor, orkestar i band, sa solisticom Dorotejom Šarić i voditeljicom Sandrom Frančišković.

Svi su pokazali ljubav i radost zajedničkog muziciranja, a taj su osjećaj prenijeli i na publiku.

Nastavili smo druženje u veselom duhu uz glazbu i ples. Imali smo i DJ-a koji nam je puštao pjesme po našem izboru. Naravno da smo zaplesali naš već tradicionalni line dance. Nakon početnog pozitivng šoka i oduševljenja gotovo svih prisutnih, pridružili su nam se i učenici iz drugih škola, kao i njihovi profesori.

Na kraju svega, domaćini su nam organizirali i jelo, fine sendviče i sok, uz koje smo nastavili naše druženje.

Vratili smo se obogaćeni za još jedno novo iskustvo, puno novih prijatelja i motivacijom da i dalje nastavimo zajedno muzicirati i uživati u plodovima zajedničkog stvaralaštva.

SLIKE

Sandra Frančišković