Ekološka lutkarska predstava "Keko Eko"
Autor: Marija Turk Sakač, 22. 4. 2010.

Ekološka lutkarska predstava „Keko Eko“ prikazana je 21. travnja 2010. godine učenicima od 1. do 3. razreda OŠ „Ivan Benković“ u izvedbi Produkcije Z iz Splita.

Uoči Dana planeta Zemlje predstava „Keko Eko“  na primjeren je i simpatičan način podsjetila je učenike na važnost čuvanja svoga okoliša, kao i na važnost opraštanja i sloge među ljudima.

Dinamični i zanimljivi razgovori Keka, Marine, Ante i Pere - likova iz priče, bili su puni topline, ljubavi, opraštanja, sloge i brige za svoj zavičaj.

Priča je bila upotpunjena veselim pjesmicama i ponekim pitanjima za učenike na koje su oni spremno odgovarali. Time se onemogućio pad koncentracije kod učenika i pospješila usredotočenost na priču i njezine poruke.

Evo nekih poruka iz predstave:

Čistoća je pola zdravlja.

Gdje god možeš posadi cvijeće, kad god možeš posadi cvijeće.

Složne ruke čuda rade.

U laži su kratke noge.

Čuvaj Zemlju, čuvaj vodu, čuvaj zrak, priroda nam uvijek jasno daje znak.

Prirodu slušati treba.

Isti je dan u školi održana akcija skupljanja staroga papira pa je cijeli dan bio u ozračju čuvanja čistoće i ljepote svoga zavičaja, svoje domovine Hrvatske i svoga planeta Zemlje.