Svojim nastupom oduševili sve prisutne na Županijskoj smotri pjevačkih zborova i drugih ansambala
Autor: Krunoslav Sakač, 11. 4. 2013.

U ponedjeljak, 8.4. 2013. u Zaprešiću je održana Županijska smotra zborova i drugih ansambala osnovnih škola na kojoj se okupilo više od 300 osnovnoškolaca iz 10 škola.

Već četiri godine za redom predstavljamo našu školu na Županijskoj smotri, uvijek iznova iznenađujući sve prisutne s izborom programa, aranžmanima i samom izvedbom. Ove godine predstavili smo se sa zborom, orkestrom i novoosnovanim školskim bendom u revijalnom dijelu smotre.

Naše predstavljanje započeli smo sa školskim bendom (Jelena Benčić, Tomislav Majdandžić, Mislav Meštrić i Matija Mijatović), zborom i solisticom Dorotejom Šarić i pjesmom „Hvala ti za glazbu“ („Thank you for the music“), popularne grupe ABBA iz 70-ih godina.

Drugu točku, uvijek popularni „Can-can“ Jacquesa Offenbacha, izveo je naš neobični orkestar sastavljen od različitih instrumenata (tambura, gitara, klavira, violina, blok flaute, ksilofona, zvončića i ritamskih udaraljki). U instrumentalnom aranžmanu svaki je od instrumenata u pojedinim dijelovima došao do izražaja.

I šećer na kraju.... „Viva la vida“  Coldplaya, zbor i orkestar sa solisticom Dorotejom Šarić. Sve pod sigurnom rukom prof. Sandre Frančišković.

Publiku smo digli na noge, a nagradili su nas najdužim pljeskom!

Uložili smo puno truda i slobodnog vremena u uvježbavanje, ali ono što smo stvorili i što stvaramo svaki puta kad zajedno muziciramo, taj osjećaj, ne može se ni s čim usporediti.

„Glazba daje dušu svemiru, krila umu, let mašti i život svemu.“  Platon

SLIKE