Smotra školskih zborova i drugih ansambala Zagrebačke županije
Autor: Danijela Jalžabetić, 31. 3. 2010.

Pjevački zbor, instrumentalni i plesni ansambl naše škole gostovao je na Drugoj smotri školskih zborova i drugih ansambala Zagrebačke županije u Zaprešiću, 30. ožujka 2010. godine.

Voditeljica pjevačkog zbora, instrumentalnog i plesnog ansambla Sandra Frančišković vođena idejom glazbom kroz svijet s učenicima je uvježbala program koji je oduševio sve prisutne u Zaprešiću.

Uvježbali su Odu radosti Ludwiga van Beethovena, te pjesme Guantanameru (tradicionalnu kubansku pjesmu), Kaćušu (tradicionalnu rusku pjesmu) i Suzanu (tradicionalnu američku pjesmu). Dijelove pjesama učenici su izvodili i na izvornom jeziku što je dodatno oduševilo publiku. Cijeloj izvedbi pridružila se i učiteljica Ljiljana Katić kao pratnja na gitari.

Osim naše škole Smotri su prisustvovali i zborovi iz OŠ Augusta Augustinčića iz Zaprešića, OŠ Pokupsko, OŠ Velika Mlaka, OŠ Ljubo Babić iz Jastrebarskog, te Klapa Privatne klasične gimnazije iz Zagreba.

Koliko smo bili dobri i oduševili prisutne pokazuje i činjenica da smo izabrani da u Varaždinu za mjesec dana  predstavimo našu školu.