Predavanje časne sestre Marije Medved članice časnih sestara „Kćeri Božje ljubavi“
Autor: Krunoslav Sakač, 10. 2. 2013.

U našoj školi, u petak, 01. veljače 2013. godine, održano je predavanje časne sestre Marije za sve šeste razrede naše škole.

Tema je bila osnivanje i poslanje časnih sestara „Kćeri Božje ljubavi“ čija članica je i sestra Marija. Predavanju su prisustvovale i vjeroučiteljice Verica Mijatović  i Gordana Krajnović.

Sestra Marija nam je objašnjavala kakav je život u samostanu. Sestra Marija nam je objasnila stupnjeve formacije, a to su; postulat, novicijat, juniorat i trajna formacija.

Družba „Kćeri Božje ljubavi“ osnovana je 21. studenog 1868. godine. Osnovala ju je Franciska Lechner. Franciska Lechner rođena je 01. siječnja 1883. godine, a preminula je 14. travnja 1894. godine.

Svaka zavjetovana sestra kao znak beskonačne Božje ljubavi i svoje vlastite vjernosti prima zlatni prsten s urezanim likom presvetog Srca Isusovog koje je okruženo trnovom krunom.

Sestre ove družbe možemo prepoznati i po lančiću koji simbolizira ljubav Trojedinog Boga.

Sastoji se od tri znaka: križa, goluba i kruga u pozadini. Časna Marija nas je sve pozvala u župni ured ako želimo više saznati o družbi „Sestara Božje ljubavi“.

Pripremile: Barbara Lučić i Anamarija Tominac, 6.d.razred