Naša škola na Dugoselskom sajmu obrtništva i poduzetništva
Autor: Krunoslav Sakač, 15. 11. 2012.

Na 7. Dugoselskom sajmu obrtništva i poduzetništva ove je godine sudjelovala i naša škola velikim projektom „Škole za Afriku“.
Tijekom cijelog mjeseca listopada učenici naše škole marljivo su izrađivali narukvice i plakate na temu Afrike kako bi što životopisnije mještanima našega grada dočarali djelić solidarnosti koju su osjetili prema svojim vršnjacima u potrebi.

Štand je odisao Afričkim duhom, a tijekom tri dana na njemu se izmijenilo 60 učenika koji su s radošću prodavali razne narukvice, broševe, božićne čestitke i magnete. Sve te proizvode izradila je školska zadruga „Martinovac“ na čelu s voditeljicama Martinom Gracin i Marijom Jug.
    Na štandu se moglo osjetiti veselo raspoloženje učenika i želja za solidarnost, koja se širila po sajmu te urodila lijepom zaradom.
    Dio prihoda koji smo prikupili na sajmu, namijenjen je UNICEF-ovom projektu za izgradnju škola u Africi. Druga polovica prikupljenog novca namijenjena je učenicima naše škole slabijeg imovinskog stanja.
    Na kraju ove akcije prof. Verica Mijatović zahvaljuje svim učenicima i učiteljima na čelu s našim ravnateljem Brankom Golešom, što su izdvojili svoje dragocjeno vrijeme i trud, da bi se solidarizirali s onima koji su nam tako daleko, a ipak tako blizu.

Dora Zorić