Terenska nastava trećih razreda na Martin breg
Autor: Krunoslav Sakač, 10. 10. 2012.

U četvrtak 27. rujna 2012. treći razredi OŠ „Ivan Benković“ u Dugom Selu posjetili su Martin breg u sklopu terenske nastave predmeta prirode i društva.

Ponavljali smo i uvježbavali snalaženje u prostoru. Odredili smo glavne i sporedne strane svijeta pomoću kompasa, Sunca, mahovine, kore drveta i godova na panju. Otkrili smo stajalište i obzor. Promjenom stajališta, mijenjao nam se i obzor te je on bio mnogo širi na Martin bregu, nego u njegovom podnožju. Snalazili smo se i na planu mjesta dok smo se kretali po brijegu.
Informirali smo se o povijesti Martin brega i Crkve svetog Martina kako bismo bolje razumjeli njihovu sadašnjost. Odlučili smo da tijekom ove školske godine više saznamo o povijesti čitavog Dugog Sela.
Nakon igre u prekrasnoj prirodi pozdravili smo i jesen. Uočili smo što se po njoj događa u prirodi od vremenskih prilika, biljaka i životinja do rada ljudi.
Puni dojmova i novih spoznaja, vratili smo se u školu.

učiteljica Ljiljana Katić