ZAMOLBA ZA ISPIS IZ IZBORNOG PREDMETA
ZAMOLBA ZA ODOBRENJE IZOSTANKA S NASTAVE
ZAHTJEV ZA IZDAVANJE DUPLIKATA SVJEDODŽBE
Ova web stranica koristi kolačiće (eng. cookies) radi pružanja boljeg korisničkog iskustva i funkcionalnosti. Više informacija o tome možete pronaći u
Pravilniku o zaštiti podataka.
Učenice Ivana Jakovljević, Monika Nađ, Irena Kinder iz 8.a te Ingrid Stipić iz 8.b sudjelovale su u radionicama na temu Djeca i mladi ne priznaju granice u organizaciji Društva naša djeca Dugo Selo koje su se održale 12.05.2012. od 9 do 12 sati u prostoru Društva invalida Dugo Selo, u Kažotićevoj 8. Radionice su vodile učiteljice iz tri škole s našeg područja (Marija Bićanić, Marijana Tečić i Sofija Štefanac Klobučar).
O PROJEKTU
Otroci in mladi na priznajo meja/Djeca i mladi ne priznaju granice
Trajanje projekta: 1.4.2011. – 31.3.2013.
Projekt Otroci in mladi ne priznajo meja/Djeca i mladi ne priznaju granice provodi se u okviru Operativnog programa IPA Slovenija-Hrvatska 2007.-2013.
Cilj projekta je povezivanje i poticanje suradnje između organizacija koje se bave djecom i mladima – Društava Naša djeca u Hrvatskoj i Zveza prijateljev mladine u Sloveniji, prijenos znanja i dobre prakse na teme antidiskriminacije, dječje participacije i kulturalne suradnje te podizanje javne svijesti lokalnog stanovništva o važnosti suživota na pograničnom području prihvaćanjem i uvažavanjem različitosti i ljudskih prava.
Projektne aktivnosti
U okviru projekta realizirat će se sljedeće aktivnosti: (a) Istraživanje stereotipa i predrasuda djece i mladih prema drugim nacionalnim skupinama, (b) Kampanja za smanjenje predrasuda i stereotipa „Sto ljudi, sto ćudi“ s nizom radionica za djecu i mlade na temu antidiskriminacije i uvažavanja različitosti, (c) Kamp za djecu i voditelje iz Dječjih vijeća Hrvatske i Otroških parlamentov Slovenije, (d) Revija jednominutnog filma na temu „Život uz granicu“ i (e) Dječji glazbeni festival u Varaždinu.
Korisnici
Aktivnosti su namijenjene djeci i voditeljima iz 20 Društava Naša djeca u Hrvatskoj iz 7 županija i grada Zagreba (Delnice, Dugo Selo, Čakovec, Fažana, Krapina, Križ, Mali Lošinj, Ogulin, Opatija, Pazin, Poreč, Prelog, Pula, Ravna Gora, Rečica-Zamršje, Tuhelj, Varaždin, Vraždinske Toplice, Zabok i Zagreb) te djeci i mladima iz 19 Zveza prijateljev mladine koje djeluju na području 8 pograničnih regija: Pomurska, Podravska, Savinjska, Spodnjeposavska, Jugovzhodna Slovenija, Notranjsko-kraška, Obalno-kraška i Osrednjeslovenska.
U aktivnosti će u podjednakom broju biti uključeni i korisnici iz Hrvatske i Slovenije, a zajedničke aktivnosti organizirat će se i u Hrvatskoj i u Sloveniji. Planirano je da se u projekt izravno uključi oko 5000 djece iz Društava Naša djeca i Zveza prijateljev mladine, preko 170 odraslih voditelja i mentora, 60-ak likovnih i filmskih umjetnika te veći broj volontera, stručnih suradnika, predstavnika medija te nadležnih državnih i lokalnih tijela i institucija iz Slovenije i Hrvatske.