Učenici drugih razreda posjetili su vode zavičaja
Autor: Krunoslav Sakač, 30. 3. 2012.

U četvrtak 22.3.2012. na Dan voda drugi razredi OŠ „Ivan Benković“ Dugo Selo posjetili su vode našeg zavičaja u sklopu izvanučioničke nastave predmeta prirode i društva.

Tekućice smo pozdravili u Oborovu prevozeći se skelom po Savi s lijeve na desnu obalu. Uočili smo kojim pravcem teče i gdje se s našeg stajališta pojavljuje izvor, a gdje ušće. Stajaćice smo otkrili u jezerima Siromaja I i II u Nard Jalševcu te vlastito znanje o biljkama i životinjama nadopunili posjetom ribnjaku Bajer. U tome nam je pomogao i  gospodin Mladen Fuks. Upoznao nas je sa Športskim ribolovnim društvom „Dugo Selo“ kakvo je danas te s njegovom poviješću.  Otkrili smo koliko je važno održavati naše vode čistima i lijepima, a možda se netko od nas odluči postati ribič.
Nakon igre u prekrasnoj prirodi pozdravili smo i proljeće prateći što se po njemu događa u prirodi od vremenskih prilika, biljaka i životinja do rada ljudi.

učiteljica Ljiljana Katić