U OŠ „Ivan Benković“ održano je Županijsko natjecanje iz engleskog jezika
Autor: Krunoslav Sakač, 29. 2. 2012.

U utorak 28. veljače 2012. godine održano je Županijsko natjecanje iz engleskog jezika za osnovne i srednje škole u Osnovnoj školi „Ivan Benković“ u Dugom Selu. Sudjelovale su mnoge škole sa svojim učenicima i njihovim mentorima. Nastavnici s učenicima pristigli su u školu već oko 8 sati gdje su ih dočekali djelatnici OŠ „Ivan Benković“. Slijedilo je svečano otvorenje natjecanja na kojem im je ravnatelj Branko Goleš zaželio dobrodošlicu i puno uspjeha na natjecanju. Ispred grada domaćina uzvanike je pozdravio dogradonačelnik Ivan Gereci.

Na natjecanju je ukupno sudjelovalo 27 osnovnih i 11 srednjih škola iz naše županije: II. OŠ Vrbovec, OŠ Antuna Augustinčića iz Zaprešića, OŠ Bogumila Tonija iz Samobora, OŠ Braće Radić iz Kloštar Ivanića, OŠ Dragutina Domjanića iz Sv. Ivana Zeline, OŠ Dubrava, OŠ Đure Deželića iz Ivanić Grada, domaćin OŠ „Ivan Benković“ iz Dugog Sela, OŠ Ivana Perkovca iz Šenkovca, OŠ Ivane Brlić-Mažuranić iz Prigorja Brdovečkog, OŠ Ljudevita Gaja iz Zaprešića, OŠ Milana Langa iz Bregane, OŠ Nikole Hribara iz Velike Gorice, OŠ Samobor, OŠ Stjepana Radića iz Božjakovine, OŠ Sveta Nedjelja, OŠ Velika Mlaka, SŠ Dugo Selo, SŠ Ivan Švear iz Ivanić Grada, Ekonomska škola Velika Gorica, Gimnazija Velika Gorica, SŠ Vrbovec, SŠ Ban Josip Jelačić iz Zaprešića, Gimnazija A. G. Matoša iz Samobora, Ekonomska, trgovačka i ugostiteljska škola iz Samobora, Srednja strukovna škola Samobor i SŠ Jastrebarsko.
Nakon svečanog otvorenja uslijedilo je pisanje ispita. Po završetku pisanja ispita povjerenstvo je ispravljalo ispite dok je za učenike i mentore organizirano razgledavanje Martin brega te prikazivanje filma u školskoj knjižnici. Nakon uvida u ispite proglašeni su pobjednici.
Od učenika osnovnih škola prvo mjesto zauzeo je Filip Tomorad iz OŠ Dragutina Domjanića, Sv. Ivan Zelina, drugo mjesto Jelena Crljić iz OŠ Antuna Augustinčića, Zaprešić, treće mjesto Matej Rafaj iz OŠ Samobor, a moramo spomenuti i učenika naše škole Karla Lepura koji je osvojio peto mjesto.
Za srednje škole postoji više natjecateljskih programa te su tako pobjednici srednjih škola, drugog razreda, A programa učenici: Franjo Blažević iz SŠ Ban Josip Jelačić, Zaprešić na prvom mjestu, Danijel Šimon iz SŠ Ban Josip Jelačić, Zaprešić na drugom mjestu te Borna Lang iz Gimnazije Velika Gorica na trećem mjestu.
Pobjednici srednjih škola drugog razreda, B programa su: Kristijan Noršić na prvom mjestu, Eugen Pećarić na drugom te Bruno Budimlić na trećem mjestu.
Pobjednici četvrtih razreda srednjih škola u A programu su: Ivana Krajnović iz SŠ Dugo Selo na prvom mjestu, Amir Memišević iz SŠ Dugo Selo na drugom mjestu, te Edo Posilović iz SŠ Ivan Švear, Ivanić Grad na trećem mjestu.
Pobjednici četvrtih razreda srednjih škola u B programu su: Martin Vrkić iz Srednje strukovne škole Samobor na prvom mjestu, Ivan Škoro iz SŠ Ban Josip Jelačić, Zaprešić na drugom mjestu, te Matija Obranković iz SŠ Ban Josip Jelačić, Zaprešić na trećem mjestu.
Na svečanom proglašenju pobjednika svim natjecateljima su dodijeljene pohvalnice, a najuspješnijima su uz priznanja podijeljeni prigodni darovi.

Dragana Radovan, prof.