Obilježen Dan škole u Osnovnoj školi „Ivan Benković“
Autor: Krunoslav Sakač, 18. 2. 2012.

I ove godine djelatnici i učenici Osnovne škole „Ivan Benković“ potrudili su se oko organizacije Dana škole koji se održao 17. veljače 2012. godine s početkom u 16 sati. Učenici su uživali u mnogobrojnim radionicama. Nakon radionica održala se predstava i svečani domjenak kojemu su osim djelatnika škole prisustvovali i ravnateljica Osnovne škole Josipa Zorića, Dugo Selo, Mara Mamuza, mjesni župnik Slavko Kresonja te dogradonačelnik Grada Dugog Sela Ivan Gereci.

Proslava Dana škole započela je nešto prije 16 sati kada su djelatnici škole pripremili učionice za radionice prije dolaska učenika. Naime, od 16 do 17.30 sati odvijale su se radionice za učenike neparnih razreda, a od 17.30 do 19 sati za učenike parnih. Među ostalim, u 1. d se održavala radionica „Maske“ s voditeljicom Nikolinom, 2. a je uživao u radionici „Pleši, pleši“ voditeljice Anite Poljak, 2. b imao je radionicu pod nazivom „Promet – mentalne mape: vlak, autobus, zrakoplov, brod i prometni znakovi“ s voditeljicom Ljiljanom Katić, 2. c imao je radionicu pod nazivom „Prometni znakovi – izrada“ voditeljice Karoline Rigljan, a 2. d izrađivao je glazbene instrumente s voditeljicom Mirjanom Pavlić. Likovno-kreativnu radionicu održala je učiteljica Tihana Lilić u 3. c razredu. U 4. a su slikali, a u 4. d su obilježavali međunarodni dan rijetkih bolesti – Djeca leptiri.

Što se tiče predmetne nastave, učenici su zaista imali veliki izbor. U prirodoslovnoj radionici pod vodstvom Irene Milišić i Nevenke Radulović učenici su dokazivali škrob u namirnicama, izolirali škrob te oslikavali zemljane teglice za cvijeće. Radionicu pod nazivom „Mitologija“ vodila je Sanja Oroz, šah su učenici igrali pod budnim okom Nike Šokčevića, a izrađivali su zastave pod vodstvom nastavnice Marine Periše.

Sandra Frančišković i Borislav Jurić vodili su glazbeno-tehničku radionicu i izrađivali s učenicima glazbene instrumente te stalke za olovke. Na radionici nastavnica iz vjeronauka   Gordane Krajnović, Verice Mijatović i Karoline Hrastović učenici su izrađivali plakat „Korizma“, krunice od vune te igrali kviz. Profesorice engleskog organizirale su više radionica: „Valentine's Day“, „Big Bang Theory“, „Guessing Game“ te više igara i kvizova pod vodstvom Ane Jakić. A nastavnice Tajana Stanić i Mirela Marić Šimunović vodile su „Game Day“.

Pod vodstvom nastavnika Krunoslava Sakača učenici su izrađivali kvizove i križaljke u programu „Hot Potatoes“. Nastavnice matematike Ivana Kanižaj, Jelena Debeljak i Marina Vukančić imale su „Geometrijske izazove“. Ivana Vukančić, nastavnica njemačkog, je s učenicima izrađivala nakit, na likovnoj radionici su s Martinom Gracin izrađivali maske, a na radionici fizike su pod vodstvom Ana-Marije Lisjak imali radionicu „Crtanje oblaka“ za Meteorološki dan te još mnogo toga. Aktiv hrvatskoga jezika organizirao je radionicu „Izrada reklama“ te su također pripremali neke učenike za nastup na predstavi.

U 19 sati uslijedila je predstava. Voditelji su bili Laura i Jurica te su odradili odličan posao. Prvo je ravnatelj održao govor u kojem je svim roditeljima i ostalim gostima poželio dobrodošlicu. Održale su se razne recitacije, igrokazi te nastup zbora, crkvenog zbora i pjevačke skupine. Publika je sve izvođače na kraju predstave nagradila gromoglasnim pljeskom.

SLIKE S RADIONICA

SLIKE S PRIREDBE