ZIMA – INTEGRIRANI TJEDAN
Autor: Krunoslav Sakač, 24. 1. 2012.

Iako nam zima u onom pravom smislu još uvijek nije stigla (nažalost nema snijega), mi đaci prvaci ipak smo zimu upoznali na različite načine i na različitim mjestima.

Najprije smo odšetali do parka, promatrali što se događa s drvećem zimi, naučili kako se zovu stabla koja su bez lišća zimi, a kako ona na kojima lišće (iglice) ostaju tijekom cijele godine. Prošetali smo našim dugoselskim prometnicama, ponovili gradivo iz prometa i na kraju se vratili  u naš razred.

Nakon toga smo pročitali pjesmicu Šuma zimi koja nam opisuje zimu u onom pravom smislu kakvu su je naši roditelji poznavali s puno, puno snijega. Taj dan završili smo satom likovne kulture i oslikali stabla zimi ( pogledaj fotogaleriju).

Drugi dan nastavili smo opet učiti o zimi, naučili smo pjevati pjesmicu Pahuljice (kojoj smo ujedno osmislili i koreografiju) kako bi nam događaj bio što ljepši i ugodniji. Dan smo završili gledajući lutkarski film Srce u snijegu koji nas je pomalo  rastužio i razniiežio.

Sve bismo mi to ubrzo zaboravili i razveselili se kad bismo mogli izaći u naše školsko dvorište i napraviti pravog snjegovića, ali ove godine  za sada, zima nam je nažalost takva i možemo se jedino nadati da će nam uskoro pasti snijeg i da ćemo ipak bar malo uživati u pravim zimskim radostima.

1.c razred i učiteljica Željka Šoštarčić- Lauš