Ljepotica i Zvijer
Autor: Krunoslav Sakač, 23. 6. 2023.

Znate li što je najljepši dar u životu jedne profesorice? Iskre u očima djece i njihovi široki osmijesi nakon odličnog i uigranog nastupa koji su pripremali mjesecima. To uzbuđenje i sreća vidljivi u svakoj kretnji učenica i učenika, koji su pjevali, glumili i plesali u mjuziklu, smisao su profesorskog poziva. Kad se uzme u obzir da su učenici otkrili da u njima postoje skriveni talenti koji su došli do izražaja na daskama koje život znače, onda je zadovoljstvo cijelim projektom još veće.

Čarolija mjuzikla „Ljepotica i Zvijer“ zaživjela je u ponedjeljak (19. lipnja 2023.) u dvorani KUD-a „Preporod“. Dvije postave ansambla izvele su dvije predstave u kojima je ljubavna priča između Ljepotice i Zvijeri dirnula publiku čije su suze i pljesak bili najbolji komentar nastupa i ujedno nagrada za uloženi trud svih sudionika mjuzikla – pedesetak učenika i četiriju profesorica. Pjevačke dionice nastale su pod budnim okom Tihane Juras, profesorice glazbene kulture, ujedno i voditeljice cijelog projekta. Za dojmljive kulise i maštovite kostime zaslužna je Matina Gracin, profesorica likovne kulture. Glumačke i plesne izvedbe osmislila je Ivona Jeleč, profesorica hrvatskog jezika i književnosti, a u svemu je pomagala Marina Periša, profesorica geografije.

Zahvaljujemo Edi Čopu u ulozi ton-majstora, kao i Krunoslavu Sakaču, Mariji Franjić i Gabrieli Golubić u svojstvu tehničke podrške. Zahvaljujemo roditeljima, kolegama i ravnatelju na potpori koja nas potiče da sljedeće godine proširimo projekt izvan granica Dugog Sela. Za kraj možemo samo poželjeti da ljubav jača od zvijeri i čovjeka preraste u pokretačku energiju ljepšeg svijeta sutrašnjice.

SLIKE