Robotička radionica povodom Noći knjige
Autor: Gabriela Golubić, 8. 5. 2023.

Učenici 1.c razreda i njihova učiteljica Karolina Rigljan sudjelovali su u školskoj knjižnici na robotičkoj radionici povodom Noći knjige 2023. Radionicu je održao roditelj Nikola Krušelj, diplomirani matematičar i softverski inženjer. Na radionici, čija je tema umjetna inteligencija i robotika (ujedno i središnja zadana tema Noći knjige) učenici su naučili osnove upravljanja robotima. Predstavljena im je pametna lampa pomoću koje su učili o svjetlosti; lampa se pali i mijenja boje na pljesak te može igrati „Čovječe, ne ljuti se!“. Zatim je učenicima predstavljen interaktivni klavir sa svjetlećim efektima koji ih je učio svirati i otvarati vrata na odsviranu tajnu lozinku, robotska ruka s laserom i senzorom svjetla pokazala je učenicima dječje igre na potpuno nov način, a mBot je poslužio za učenje o hidrodinamici -  s novostečenim znanjem učenici su izradili sustav za točenje cedevite. Svaki je učenik imao priliku upravljati robotima kroz radionicu  i zabaviti se. Zahvaljujemo gospodinu Krušelju što je izdvojio svoje vrijeme i podijelio znanje s našim učenicima.