Autor: Krunoslav Sakač, 25. 4. 2023.

U srijedu 19. travnja obilježili smo 13. po redu Dan škole. Zanimljivo je da je naša škola napokon starija od samih članova Novinarske skupine!

Toga dana, naravno, nije bilo nastave, ali je u svakoj smjeni bilo mnoštvo kreativnih radionica i svi su učenici bili uključeni.

Popularne radionice su bile Escape room i Boardgames iz Engleskog jezika, modelarstvo iz Tehničke kulture, Svi glumimo i Glagoljaška radionica iz Hrvatskog jezika, Izrada kartica za učenje iz Povijesti i Geografije i kviz iz Njemačkog jezika.

Posebno je zanimljivo bilo u školskoj knjižnici gdje se održavala radionica vezana za međunarodni projekt „Mbot na književnim stazama“ u suradnji s OŠ Nova Bila iz Republike Bosne i Hercegovine.

Naši gosti, učenici i profesori iz prijateljske OŠ Nova Bila  s kojom već godinama održavamo lijepu prijateljsku suradnju sudjelovali su u radu većine radionica i dali su lijep doprinos našoj školskoj priredbi.  Učenici su već tradicionalno bili smješteni u obiteljima naših učenika što je bila dobra prilika za stvaranje novih prijateljstava.

Svečana priredba povodom Dana škole održala se u dvorani Glazbene škole Dugo Selo. Priredbu je otvorio glazbeni broj iz mjuzikla Ljepotica i zvijer čijoj se skoroj premjeri veselimo. Uz obavezne recitacije  i monologe tu su bili i naši Preporodaši , zatim  zbor djelatnika naše škole kao i dojmljive glazbene i recitatorske točke naših gostiju iz Nove Bile.  Priredbu smo završili uz   ples odraslih i djece na pjesmu „Ostani dite“.  Nakon priredbe u večernjim je satima sudionici priredbe su se zajedno s gostima okupili na domjenku u holu Škole.