Noć knjige
Autor: Gabriela Golubić, 21. 4. 2023.

Danas započinje dvanaesta po redu Noć Knjige, manifestacija koja se  tradicionalno organizira povodom Svjetskog dana knjige i autorskih prava (23. travnja) i Dana hrvatske knjige (22. travnja). U Noći knjige 2023. u fokusu je umjetna inteligencija odnosno tema: Sanjaju li roboti električne knjige?

Može li umjetna inteligencija biti korisna i za knjigu i čitanje? Kako? Zanemarujemo li, oslanjajući se olako na njezina rješenja, vlastite intelektualne resurse? Hoće li umjetna inteligencija u nekom trenutku moći potpuno zamijeniti čovjeka? Može li stroj postati uspješan autor? Što bi to moglo značiti za umjetnost, osobito za književnost?

Naša škola sudjeluje s tri programa koji su pripremile učiteljice prvih razreda: Ljiljana Katić i 1.b, Karolina Rigljan i 1.c i Marina Mikulić i 1. a (manifestacija se održava u utorak 25.travnja )  te knjižničarka Gabriela Golubić.

Učenici 1.b razreda napravili su e-knjigu u programu Story Jumper u kojoj nam govore o čemu sanjaju njihovi roboti. Za vrijeme trajanja Noći knjige bit će dostupna za pregledavanje i virtualno listanje.

Book titled 'O čemu sanjaju roboti?'Read this book made on StoryJumper

Učenici 1.c OŠ "Ivan Benković", učiteljica Karolina Rigljan i knjižničarka Gabriela Golubić otpjevali su pjesmu Novih fosila "Sanjaj me" i izradili slikovnicu za Noć knjige 2023.

Sanjaj me

Učenici 1.a razreda izradili su robote u plastelinu te su izložbu robota predstavili u knjižnici za Noć knjige. Učiteljica Marina Mikulić i knjižničarka Gabriela Golubić osmislile su prigodni program vezan uz robotiku za  učenike i njihove roditelje.

O čemu sanjaju roboti